|
|
|
РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДСИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЄЮ
|
07.10.2013 19:33 |
Автор: Шкурко В.В., кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»; Козеровський Д.В., магістрант спеціальності «Менеджмент організацій та адміністрування» ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»
|
[Секція 2. Менеджмент. Маркетинг;] |
Соціально-економічні перетворення в українському суспільстві супроводжуються нестабільністю та невисокими темпами економічного зростання. Відчувається необхідність дієвих та довготривалих механізмів організаційного впливу на економічні процеси. Застосування організаційних методів не дає бажаних результатів. Серед економічних важелів найдієвішим є заробітна плата, однак вона є найнижчою порівняно з тою, що є в інших галузях народного господарства. Вимогою часу є пошук і запровадження інноваційних управлінських методів підвищення ефективності виробництва. Актуальність дослідження зумовлюється ще й тим, що проблема застосування соціально-психологічних аспектів управління виробничими колективами є досить важливою для діяльності всього підприємства. Важливість соціально-економічних аспектів не можливо не врахувати, адже для створення сприятливого соціально–психологічного клімату в колективі дуже важливим є облік особистісних, емоційних властивостей людини. У сучасних умовах, коли різко загострилася боротьба за виживання підприємства, колективу і самої особистості особливу значимість набуло моральне і етичне виховання працівників. Моральний стан людини багато в чому формується під впливом соціального і міжособистісного спілкування, стилю і методів керівництва. Від дій і рішень керівника багато в чому залежить моральна атмосфера. Соціальні методи управління відображають новий напрямок у роботі з персоналом по формуванню ефективного психологічного стану колективу підприємства. Вони виходять з необхідності, концепції всебічного розвитку особистості людини, усунення негативних тенденцій деградації відсталої частини трудового колективу. Соціальні методи відображають постановку цілей розвитку і критеріїв ефективності, розробку психологічних нормативів, методів формування психологічного клімату і досягнення кінцевих результатів. Вивченню даної проблеми присвячені роботи таких вітчизняних та зарубіжних авторів як Б.М. Андрушків, Л.І. Безтелесна О.М. Бородіна, В.Г. Галанець, В.М. Гриньова, Т.Г. Дудар, Й.С. Завадський, А.М. Колот, І.І. Кравчук, О.Л. Попова, К.Г. Бланшар, П.Ф. Друкер, А. Маслоу, та інші. Науковці відзначають розвиток соціально-психологічної підсистеми управління, як специфічний процес зміни, росту, удосконалення підрозділу, завдяки стимулюванню, спонуканню та зацікавленості кадрів, результатом якого є виникнення якісно нового, поступальний процес сходження від нижчого до вищого, від простого до складного рівня як самих працівників, так і підсистеми в цілому. Тому, дослідження розвитку соціально-психологічної підсистеми управління в організації, є надзвичайно важливою для вирішення багатьох проблем та питань з приводу сучасного управління. Таким чином, можемо зробити висновок, що особливою проблемою нашого часу в розвитку соціально-психологічних аспектів є недосконала сама система управління людьми, тобто недосконала система принципів, методів і механізмів оптимального розвитку й мотивації та раціонального використання персоналу.
Список використаних джерел: 1. Дзвiнчук, Д.І. Психологiчнi основи ефективного управлiння: Навч. посiбник/ Д.I. Дзвiнчук . - М. : Нiчлава , 2000. - 280 с. 2. Кінаш Л.А. Розвиток соціально-психологічної підсистеми управління в організації // Формування та розиток економіки в сучасних умовах господарювання : // Міжнародна Інтернет-конференція (27-28 квітня 2011р., м. Луцьк).- Луцьк: ВІЕМ, 2011. –с. 306-307.
|
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
|
|
|