:: ECONOMY :: ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ КАР’ЄРОЮ ПЕРСОНАЛУ В ОРГАНІЗАЦІЇ :: ECONOMY :: ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ КАР’ЄРОЮ ПЕРСОНАЛУ В ОРГАНІЗАЦІЇ
:: ECONOMY :: ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ КАР’ЄРОЮ ПЕРСОНАЛУ В ОРГАНІЗАЦІЇ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ КАР’ЄРОЮ ПЕРСОНАЛУ В ОРГАНІЗАЦІЇ

 
05.10.2013 19:25
Автор: Брижань І.А., кандидат економічних наук, доцент, ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»; Савченко М.С., магістрант спеціальності «Менеджмент організацій та адміністрування» ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»
[Секція 2. Менеджмент. Маркетинг;]
Реформування всіх основних сфер суспільства, становлення ринкової економіки спричинили за собою зміну відношення до багатьох процесів і явищ, викликали актуальність вирішення питання управління кар'єрою персоналу. Відсутність необхідного методичного забезпечення вироблення кадрової політики підприємства з урахуванням специфіки українського ринку призводить до того, що персонал підприємства не готовий працювати в постійно мінливих умовах. Оскільки методи, які застосовувалися в умовах командно-адміністративної економіки можна використовувати лише з адаптацією, вимальовується необхідність вироблення особливого підходу в сучасних умовах до управління кар'єрою персоналу на підприємствах України. Недостатня увага проблемі організації кар'єри персоналу підприємства, відсутність необхідного методичного підходу гальмує інноваційні процеси, а, отже, і розвиток виробництва, що і буде предметом нашого дослідження та зумовлює його мету та завдання.
Вивченням питань формування механізму управління кар’єрою персоналу займалися відомі вітчизняні та зарубіжні вчені-економісти – І. Ансофф, Ф. Беккер, Д. Богиня, В. Вітвіцький, П. Друкер, П. Іванов, А. Кібанов, А. Колот, М. Малік, Р. Марра, М. Мескон, В. Нижник, М. Поліщук, С. Оддонел, Т. Пітере, Г. Саймон, Ф. Хедоурі, Є. Ходаківський, Ю. Цал-Цалко, Г. Шмідт. Однак, на сьогоднішній день недостатньо розробленим є прикладний методичний інструментарій управління персоналом, який надав би можливість використати наявні та розвинути потенційні конкурентні переваги кадрового складу підприємства, що і є метою даного дослідження.
У теорії та практиці відомі різні методи і форми управління кар'єрою. Особливий інтерес представляє зарубіжний досвід, оскільки на вітчизняних підприємствах управління кар'єрою як вид діяльності почав формуватися тільки із середини 90-х років ХХ століття. Вивчення теоретичних і практичних надбань фахівців інших країн дозволило відокремити найбільш цікаві форми управління кар'єрою з погляду їхнього застосування на вітчизняних підприємствах, а саме: гармонія і погодженість інтересів (японський досвід); безособова конкуренція (американський); концепція самостійного вибору кар'єри (британський); формальне і неформальне консультування (канадський) [2, 3].
Управління кар'єрою спрямоване на досягнення цілей: забезпечення задоволення внутрішньофірмових потреб у менеджменті; забезпечення персоналу навчанням і набуттям досвіду для досягнення конкретним працівником певного рівня відповідальності; надання працівникам з певним потенціалом можливості його успішної реалізації; здійснити успішну кар'єру з урахуванням прагнень, талантів, честолюбства [1].
Таким чином, управління кар'єрою забезпечує взаємозв'язок цілей організації і співробітника, облік і взаємодію їх потреб; вивчення і оцінку потенціалу їх просування; визначення його критеріїв; ознайомлення співробітників з реальними перспективами їх росту та умовами, які дозволяють досягти бажаного і уникнути при цьому «кар'єрних глухих кутів» [3].
Співробітник, пов'язуючи життя з підприємством, стає більш лояльним щодо нього, зацікавленим у продуктивній і якісній праці, що, відповідно, дозволяє підприємству отримувати більший прибуток.

Список використаних джерел:
1. Резник С.Д. Персональный менеджмент / С.Д. Резник, С.Н. Соколов, В.В. Бондаренко. – 2-е изд., доп. и перераб. – М.: ИНФРА-М, 2006. – 621 с.
2. Савельєва В.С. Управління діловою кар'єрою: навч. посібник / В.С. Савельєва, О.Л. Єськов. – К. : Центр учб. л-ри, 2007. – 176 с.
3. Травин В.В. Менеджмент персонала предприятия: учеб-практ. пособие / В.В. Травин, В.А. Дятлов. – 2-е изд. – М.: Дело, 2008. – 271 с.


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПЕРМАНЕНТНИЙ ПРОЦЕС РЕОРГАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІНСЬКИХ СТРУКТУР У СИСТЕМІ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ
23.09.2013 18:22
ПОБУДОВА БІЗНЕС-МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМ КАПІТАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА
23.09.2013 15:41
ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
07.10.2013 19:46
ФОРМУВАННЯ ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
07.10.2013 19:41
РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДСИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЄЮ
07.10.2013 19:33
ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ЖИТТЄВОГО ЦИКЛУ
05.10.2013 19:31
СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА
05.10.2013 19:28
КОНТРОЛІНГ ЯК ПРОЦЕС ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
05.10.2013 19:21
МОНІТОРИНГ ДІЯЛЬНОСТІ ЯК СКЛАДОВА СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
05.10.2013 19:08
ПРОБЛЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВ СФЕРИ ПОСЛУГ
05.10.2013 18:58




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.226 сек. / Mysql: 1630 (0.174 сек.)