|
|
|
ІННОВАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ
|
05.10.2013 12:37 |
Автор: Боровик Оксана Несторівна, асистент, Національний університет «Львівська політехніка»; Кукавська Соломія Євгеніївна, студентка Національного університету «Львівська політехніка»
|
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;] |
Ринкові засади господарювання поставили перед промисловими підприємствами завдання щодо впровадження інноваційних процесів у їхню діяльність. Зазначені процеси виступають одним із засобів побудови високорозвинутої та конкурентоспроможної економіки України. Інноваційні процеси є результатом науково-технічного прогресу та постійного вдосконалення міжнародної конкурентоспроможності продукції на світовому ринку. Ефективне функціонування вітчизняних підприємств можливе тільки за умови розробки та впровадження інновацій в процеси виробництва продукції, управління персоналом та планування майбутньої діяльності промислових підприємств. При цьому запровадження інновацій супроводжується введенням у поточну виробничу діяльність промислових підприємств певну невизначеність та неабиякий ризик. Це в свою чергу спонукає більшість підприємців ігнорувати введення таких змін. Важливу роль у впровадженні інновацій відіграє інноваційно-інвестиційна політика з боку держави. Завдання держави полягає у фінансовій підтримці, мотивації та стимулюванні підприємців до розробки та запровадження сучасних інноваційних процесів, як запоруки їхнього стабільного розвитку та держави загалом. В Україні існує проблема щодо впровадження інноваційних процесів на промислових підприємствах пов’язана не з відсутністю певних законів, а з відсутністю ризикового технологічного бізнесу. Підтвердженням цього є період 90-х років, коли великі надії покладалися на утворення Державного інноваційного фонду, який би мав фінансувати на безпроцентній основі інвестиційні проекти. Продуктивне управління інноваційним циклом здійснюється за рахунок врахування принципів управління цими процесами та особливостями учасників інноваційного процесу. Потрібно враховувати такі принципи управління, як цілеспрямованість, самоорганізація, розвиток, послідовність, систематичність дій. На підприємстві інноваційні процеси передбачають підвищення рівня технологічної оснащеності, комп’ютеризацію певних операцій та процесів, запровадження нових методів управління персоналом. Підприємствам, що постійно впроваджують інновації відкриваються можливості завоювання лідерських позиції на вітчизняному та світовому ринках, збереження високих темпів розвитку, отримання значних прибутків та зниження витрат. Отже, на сучасному етапі розвитку ринкових відносин промисловим підприємствам необхідно більше уваги приділяти впровадженню у виробничо-господарську діяльність інноваційних процесів для того щоб бути більш конкурентоздатними на світовому ринку.
Список використаних джерел: 1. П. Бубенко, В. Гусєв Чому гальмуються інноваційні процеси в Україні? / П. Бубенко, В. Гусєв. Науковий журнал: Економіка України, №6/2009. – С.30-38. 2. Цалова И.Н. Основные принципы управления инновационными процессами на предприятии // Региональная экономика и управление: электронный научный журнал, 2009. – № 3 (19). [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://region.mcnip.ru. /modules.php?name=News&file=article&sid=179 3. Маджара О. В. Соціально-економічні фактори гальмування інноваційних процесів на підприємстві. /О.В. Маджара. Науковий вісник Ужгородського університету, 2011. – С. 94-98.
|
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
|
|
|