:: ECONOMY :: СПРИЙНЯТТЯ СПОЖИВАЧАМИ МАРКЕТИНГОВИХ КОМУНІКАЦІЙ НА КОНДИТЕРСЬКОМУ РИНКУ :: ECONOMY :: СПРИЙНЯТТЯ СПОЖИВАЧАМИ МАРКЕТИНГОВИХ КОМУНІКАЦІЙ НА КОНДИТЕРСЬКОМУ РИНКУ
:: ECONOMY :: СПРИЙНЯТТЯ СПОЖИВАЧАМИ МАРКЕТИНГОВИХ КОМУНІКАЦІЙ НА КОНДИТЕРСЬКОМУ РИНКУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СПРИЙНЯТТЯ СПОЖИВАЧАМИ МАРКЕТИНГОВИХ КОМУНІКАЦІЙ НА КОНДИТЕРСЬКОМУ РИНКУ

 
05.10.2013 11:46
Автор: Корчинський Андрій Вікторович, аспірант Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана
[Секція 2. Менеджмент. Маркетинг;]
Безперечно, кондитерський ринок є однією з найпопулярніших галузей в Україні. Виробники пропонують покупцям нові товари, вигідні цінові пропозиції, незвичні способи розповсюдження, а також застосовують різноманітні інструменти маркетингових комунікацій для донесення споживачам інформації про зміни, що відбуваються. Вдале поєднання різних інструментів маркетингових комунікацій, дозволяє компаніям збільшувати кількість лояльних споживачів та підтримувати імідж на ринку [1, с. 158]. Серед інструментів маркетингових комунікацій на ринку кондитерських виробів України найчастіше використовуються реклама, зв’язки з громадськістю, стимулювання продажу та реклама на місці продажу. Кожне з підприємств галузі робить акцент на одному-двох інструментах, проте до програми комунікацій включають більшу кількість, враховуючи можливість отримання синергетичного ефекту від застосування комунікаційних заходів, що пов’язані між собою, підтримують один одного та дозволяють створити бажаний образ компанії у свідомості цільових споживачів [1, 160].
Останнім часом все більшого оберту набирає питання  як саме споживачі ставляться  до продукції, що виробляються кондитерськими галузями і це не дивно, адже споживач першочергово віддає перевагу якісним характеристикам товару. Для підприємців, основною ж метою  має бути  задоволення цих вимог. Як відомо кожен  споживач суттєво відрізняється за своїми побажаннями та смаками відносно солодких виробів.Найбільш актуально, я вважаю, розділити споживачів на дві групи:
1) Діти: особи котрі не досягли 18 річного віку.
На мою думку для цієї категорії споживачів, актуальним є зовнішній вигляд упаковки та реклама. Як відомо діти більш емоційно ставляться до реклами яка має на них відносно більший вплив ніж на дорослих. Адже вони піддаються спокусі спробувати те, що вони побачили по телевізору. Можна припустити що їхні почуття, це звичайна цікавість. Тому виробники кондитерських компаній повинні чітко усвідомлювати “хто ж саме буде споживачами нашої продукції”. Для цієї категорії споживачів доцільно буде задіяти яскравий колорит з сучасним музичним супроводженням, що є популярним серед молоді. Виробники  повинно чітко уловити фактор саме «тінейджерського» стилю, щоб героями такої реклами були саме молоді люди, які б демонстрували, що куштувати продукцію рекламованого бренду наразі не тільки модно але й дуже смачно. Невід’ємною частиною сприйняття, є «упаковка», адже молоді люди найбільше піддаються впливу зовнішньому  оформленню товару, тому виробникам потрібно приділити увагу  сучасному, дизайнерському стилю та забарвленню щодо своєї упаковки, щоб вона була цікавою та привабливою.
2) Дорослі: особи котрі досягли 18 річного віку.
Для цієї категорії споживачів, маркетингові комунікації мають відверто  слабший вплив. Адже їх не  так, як дітей, легко спокусити та підкупити рекламою та «упаковкою». На цьому етапі, я вважаю, значно ефективнішим методом буде реклама на місці продажу, яка наразі активно застосовується у торгівельних мережах України.  Дорослі споживачі також діляться на певні категорії, якщо діти в більшості випадків є новаторами, дорослі більш консервативні та послідовні  у своїх поглядах, особливо в Україні. І це  не дивно, адже у більшості випадків їм байдуже на оформлення продукції, для них головною перевагою є смак, а також вміст калорій та речовин з якої зроблені солодощі, тобто основною перевагою для них є саме якісні характеристики товару. Важливе значення під час розробки комунікативного повідомлення до споживачів, через скажімо рекламне звернення, є саме емоційний фактор. Виробники можуть  зіграти на емоціях дорослих. Які ж саме емоції будуть відверто спонукати дорослого  споживача купити солодощі?  Це можуть бути такі емоції як закоханість, мрійливість, почуття свята. Виробники повинні вживати ці емоційні фактори під час розробки своїх рекламних послань. Адже дорослі, як і діти також піддаються переживанням під час перегляду певного рекламного ролика. Маркетингові комунікації для цієї категорії людей повинно мати чітке, цілеспрямоване значення.
Можна зазначити, що серед сучасних тенденцій сприйняття споживачами маркетингових комунікацій слід виділити:
а) забезпечення зручності з урахуванням того, що підвищується увага споживача до упаковки виробів, яка, крім того, має відповідати вимогам «харчування на ходу»;
б) отримання задоволення від їжі, що виявляється у підвищення вимог споживачів до смакових якостей продукції;
в) прагнення до здорового способу життя, що стає головним аспектом у піраміді тенденцій в розвитку цінностей [2, с. 23].
Суттєвою ознакою профілю споживача та його сприйняття щодо кондитерських виробів та комунікацій в цілому  є його вибір ключової характеристики товару, яка визначає смаки і вподобання певного сегменту. Компанією «GfK UMS Омнібус» у 2005 р. було проведено соціологічне дослідження з метою виявлення чинників, які впливають на споживачів при виборі ними кондитерських виробів. Було виділено вісім чинників: сприйняття, ціна, звичний смак, довіра до торговельної марки/виробника, бажання взяти участь в рекламній акції, бажання спробувати новинку, красива/зручна упаковка, порада продавця тощо. [2, с. 15].
В цілому українські споживачі лояльні до кондитерських виробів, і важливе значення в цьому відіграли саме маркетингові комунікації ,що успішно застосовуються кондитерськими компаніями України. Продукція, що вироблена на українських кондитерських фабриках визнана однією з найбільш якісних на міжнародному кондитерському ринку. І цей факт відіграє безперечно дуже важливе комунікативне значення, адже замість багатьох слів, наші виробники демонструють,  що найбільш  головною комунікативною зброєю щодо заохочення споживачів щодо  придбання продукції є саме висока якість кондитерських виробів.

Список використаних джерел:
1. Усик С.П. Маркетингові комунікації на ринку кондитерських виробів / С.П. Усик // Вісник Київського Національного університету технологій та дизайну. – 2011. – № 3 (59) – С. 158-166.
2. Галушко О.С. Тенденції розвитку ринку кондитерських виробів та особливості трансформації у системі цінностей його учасників / О. С. Галушко // Актуальні проблеми економіки. – 2009. – № 1. – С. 15-21.


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПЕРМАНЕНТНИЙ ПРОЦЕС РЕОРГАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІНСЬКИХ СТРУКТУР У СИСТЕМІ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ
23.09.2013 18:22
ПОБУДОВА БІЗНЕС-МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМ КАПІТАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА
23.09.2013 15:41
ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
07.10.2013 19:46
ФОРМУВАННЯ ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
07.10.2013 19:41
РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДСИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЄЮ
07.10.2013 19:33
ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ЖИТТЄВОГО ЦИКЛУ
05.10.2013 19:31
СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА
05.10.2013 19:28
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ КАР’ЄРОЮ ПЕРСОНАЛУ В ОРГАНІЗАЦІЇ
05.10.2013 19:25
КОНТРОЛІНГ ЯК ПРОЦЕС ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
05.10.2013 19:21
МОНІТОРИНГ ДІЯЛЬНОСТІ ЯК СКЛАДОВА СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
05.10.2013 19:08




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.428 сек. / Mysql: 1599 (0.364 сек.)