:: ECONOMY :: ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ПРИСУТНОСТІ ІНОЗЕМНОГО КАПІТАЛУ В БАНКІВСЬКІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ :: ECONOMY :: ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ПРИСУТНОСТІ ІНОЗЕМНОГО КАПІТАЛУ В БАНКІВСЬКІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ПРИСУТНОСТІ ІНОЗЕМНОГО КАПІТАЛУ В БАНКІВСЬКІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ПРИСУТНОСТІ ІНОЗЕМНОГО КАПІТАЛУ В БАНКІВСЬКІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ

 
03.10.2013 22:21
Автор: Пишна Марина Геннадіївна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут післядипломної освіти
[Секція 5. Банківська справа. Фінанси, грошовий обіг та кредит;]
Залучення іноземного капіталу у банківський сектор України формує додаткову ресурсну базу і підвищує рівень капіталізації банків. Однак, швидке зростання частки іноземного капіталу в банківський системі може мати і певні  негативні наслідки.
В останні роки роль іноземного капіталу в банківському секторі України зростає. Станом на 01.08.2013 року кількість діючих банків з іноземним капіталом збільшилась до 51, з них 12 банків – зі 100 % іноземним капіталом [1].
Значна присутність іноземного капіталу в банківській системі України  характеризується наступними перевагами та недоліками. Позитивними рисами у діяльності банків з іноземним капіталом для економіки України є швидке  впровадження передових, новітніх технологій  банківської діяльності; нових методів ведення  банківського бізнесу, зокрема, використання  досвіду фінансового менеджменту; антикризового  управління; новітніх маркетингових технологій; запровадження зарубіжного досвіду  ведення банківської справи та здійснення міжнародних фінансових операцій [2]. Позитивний вплив на вітчизняну банківську діяльність має впровадження системи страхування банківських ризиків  та міжнародного досвіду щодо фінансового  оздоровлення, реорганізації та реструктуризації  комерційних банків, а також здешевлення банківських послуг, особливо кредитів  у довгостроковій перспективі та збільшення строків їх надання. Іноземні банки можуть стати важливим джерелом  довгострокового фінансування капіталомістких  проектів та забезпечення вітчизняних підприємств  необхідними кредитами за нижчими відсотками. Присутність іноземних банків призводить до посилення конкуренції на ринку  банківських послуг в Україні, як наслідок – підвищення  ефективності функціонування банківської  системи, розширення спектра якісних фінансових послуг,  підвищення кваліфікаційного рівня банківських  працівників, що насамперед вигідно для  позичальників.
В той же час діяльність банків з іноземним капіталом послаблює позиції ще недостатньо розвиненої банківської системи країни. Місцеві банки, які не спроможні на рівних конкурувати з іноземними банками, банкрутують, що призводить до фінансової нестабільності в країні [3]. Можливий неконтрольований відплив капіталу з країни, оскільки акціонери банків з іноземним капіталом загалом інвестують у ті галузі і в тих країнах, де прибуток і безпека є вищими.
Отже, важливо враховувати, що діяльність на українському ринку потужних банків з іноземним капіталом із дешевими кредитними ресурсами, високоякісним обслуговуванням клієнтів здатна посилити свій вплив на управління напрямами та процесами використання кредитних ресурсів у реальній економіці країни. Відповідно, може знизитись можливість не тільки вітчизняних комерційних банків, а й НБУ, впливати на розвиток національної  економіки України. Мова, передусім, має бути про те, що банківський капітал – як вітчизняний, так і зарубіжний, – якщо він функціонує в Україні, має забезпечувати ефективний розвиток національної економіки відповідно до визначених урядом стратегічних напрямів.

Список використаної літератури:
1. Основні показники діяльності банків в Україні [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.bank.gov.ua
2. Смовженко Т. С. новий етап розвитку  банківської системи України: зростання участі іноземних інвесторів : Монографія / ред. д-ра екон.  наук, проф. Т. С. Смовженко. — К. : УБС НБУ, 2008. - 231с.
3. Прімєрова О. К. оцінка участі іноземного  капіталу у банківській системі України / О. К. Прімєрова // Статистика  України. — 2009. — No4. — с. 54–58.


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ЗОВНІШНІЙ ДЕРЖАВНИЙ ФІНАНСОВИЙ КОНТРОЛЬ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ: ДОЦІЛЬНІСТЬ ТА ПРАВОВІ КОЛІЗІЇ
18.09.2013 17:53
РЕГУЛЮВАННЯ ІНФЛЯЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В УКРАЇНІ
05.10.2013 12:49
МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ ФІНАНСОВОЇ ДІАГНОСТИКИ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
01.10.2013 23:37




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.277 сек. / Mysql: 1570 (0.215 сек.)