:: ECONOMY :: ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ В СИСТЕМІ ОПЕРАЦІЙНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВА :: ECONOMY :: ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ В СИСТЕМІ ОПЕРАЦІЙНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВА
:: ECONOMY :: ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ В СИСТЕМІ ОПЕРАЦІЙНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВА
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ В СИСТЕМІ ОПЕРАЦІЙНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВА

 
23.09.2013 18:07
Автор: Жигало Іван Іванович, аспірант кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва Національного університету «Львівська політехніка»
[Секція 1. Економіка та підприємництво; ]
Економічний інструментарій різного функціонального призначення і спрямованості традиційно позиціюється як функція управління, підсистема що забезпечує вищу об’єктивність, доцільність і раціональність управлінських рішень. Вважається, що «використання аналітичних інструментів із застосуванням методів детермінованого моделювання факторних систем дозволить забезпечити повноцінною інформацією розробку управлінських заходів оперативного спрямування» [1, с.30].
Для підтримки ефективних поточних управлінських рішень використовують різнотиповий економічний інструментарій – моніторинг, економічну діагностику, експрес-аналіз, фінансово-економічну оцінку тощо.
У теоретико-дослідницькій площині система моніторингу функціонально позиціюється як інструмент управління, зорієнтлований на забезпечення інформаційних і контрольних завдань. Під моніторингом фінансово-економічних показників зазвичай розглядають процедури поточної аналітичної діяльності, спрямовані для оперативного виявлення відхилень від спланованих результатів діяльності. Підходи до окреслення системи моніторингу підприємства переважно зводяться до визначення «розробленого на підприємстві механізму постійного спостереження за підконтрольними показниками діяльності, визначення розмірів відхилення фактичних результатів від передбачених та виявлення причин цих відхилень» [2, с. 141].
З точки зору поточного управління вважається, що система моніторингу має за мету організацію безперервного інформування управлінських органів про всі сторони діяльності, що дозволяє оперативно реагувати на динамічні зміни зовнішнього середовища. Стосовно впровадження моніторингової системи як інструментарію оперативного управління дотримується погляду, що його завданням є «створення системи керування досягненням поточних цілей підприємства для ухвалення своєчасних рішень з оптимізації співвідношення витрати-прибуток» [3, с. 300].    
Діагностика як інструментарій розпізнавання фінансово-господарсткого стану, «встановлення діагнозу» і розроблення заходів для забезпечення вищої ефективності у процесах прийняття оперативних управлінських рішень. Переважно дотримуються позицій, що метою діагностики є виявлення сильних і слабих сторін діяльності підприємства, пошук і залучення у процеси діяльності підприємства невикористаних резервів.
Зміст економічної діагностики на підприємстві полягає в аналізуванні та оцінюванні економічних показників підприємства на основі опрацювання окремих сторін його діяльності із залученням інших (зовнішніх) потоків інформації для формування результатів і висновків стосовно поточних управлінських рішень. Як інструмент поточного управління окремо виділяють експрес-діагностику, впровадження  якої має за мету побудову й аналіз системи взаємопов’язаних показників, що характеризують ефективність діяльності з погляду її відповідності оперативним (тактичним) цілям бізнесу.
Метою проведення експрес-аналізу є наочне і просте оцінювання фінансового благополуччя та динаміки розвитку господарюючого суб’єкта. У процесі аналізу можна запропонувати розрахунок різних показників і доповнити його методами, заснованими на досвіді і кваліфікації фахівця.
Фінансово-економічна оцінка діяльності підприємства зводиться до  побудови й аналізу системи взаємопов’язаних показників, що характеризують ефективність фінансової діяльності з погляду її відповідності стратегічним цілям бізнесу.
В управлінських операційних процесах доцільними вважаються результи SWOT-аналізу – інструмента визначення сильних (strengths) та слабих (weaknesses) сторін підприємства і можливостей (opportunities) та загроз (threats), що містить як макроекономічне середовище, так і галузево-ринковий сегмент бізнесу підприємства. Для підвищення рівня доцільності й ефективності поточних управлінських рішень процесу проведення такого типу аналізу найбільш доречним є його фокусування на конкретну серу діяльності підприємства з метою уникнення надмірно узагальнених і мало придатних результатів для забезпечення цільових рішень.
Економічна оцінка показників діяльності суб’єкта господарювання ґрунтується на основі вивчення окремих результатів за умов неповної інформації для підтримки ухвалення поточних (термінових і важливих) управлінських рішень. Результатами цього процесу виступає встановлення впливу економічних процесів, господарських дій тощо на результативність (ефективність) функціонування підприємства чи його окремих структур (бізнес процесів).

Список використаних джерел:
1. Притуляк Н.М. Ознаки фінансової стійкості – теоретична основа моделювання факторних систем / Н.М. Притуляк // Економіка, фінанси, право. – 2011. - №1. – С.26-31.
2. Бланк И.А. Основы финансового менеджмента / И.А. Бланк: 3-е узд., перераб. и доп. – М.: ОМЕГА – Л, 2011. – 656с.
3. Ситник Г. Концепція побудови системи фінансового моніторингу на підприємстві / Г. Ситник // Економічнийи аналіз. Збірник наукових праць Тернопільського національного економічного університету. – 2011. – Вип. 9. ч.1. – С. 297-300.  


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОСНОВНІ ВИДИ ЕКОНОМІЧНОЇ СТІЙКОСТІ СУЧАСНИХ ПІДПРИЄМСТВ
18.09.2013 17:39
ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ПОЛОЖЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИРОБНИЦТВА ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
06.10.2013 12:20
ІНФОРМАЦІЙНА ЕКОНОМІКА ЯК ЧИННИК ПОКРАЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНІ
05.10.2013 18:19
ПОЛІТИКА УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ В СУЧАСНИХ УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
05.10.2013 18:07
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ФОРМИ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
05.10.2013 18:03
ПІДПРИЄМНИЦТВО В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
05.10.2013 12:44
ОСОБЛИВІСТЬ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ В НОВІЙ ЕКОНОМІЦІ
04.10.2013 13:45
СТРУКТУРА ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ НА ВОДНОМУ ТРАНСПОРТІ УКРАЇНИ
04.10.2013 13:30
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ЯК ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОРГАН ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВОГО ПЕНСІЙНОГО СТРАХУВАННЯ
03.10.2013 23:09
ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
03.10.2013 13:15




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.264 сек. / Mysql: 1630 (0.206 сек.)