:: ECONOMY :: ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ОБЛІКУ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ НАФТОПРОДУКТАМИ :: ECONOMY :: ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ОБЛІКУ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ НАФТОПРОДУКТАМИ
:: ECONOMY :: ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ОБЛІКУ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ НАФТОПРОДУКТАМИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ОБЛІКУ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ НАФТОПРОДУКТАМИ

 
01.06.2013 10:43
Автор: Мурсалімова Олександра Вадимівна, студентка Одеського національного політехнічного університету
[Секція 3. Облік, статистика і аудит;]
Підприємства роздрібної торгівлі нафтопродуктами здійснюють свою діяльність в умовах жорсткої конкуренції та несприятливої державної політики по відношенню до підприємств даної галузі. Сучасне підприємство може існувати і здійснювати фінансово-господарську діяльність опираючись на інформаційну базу, яку забезпечує облік.
Бухгалтерський облік на підприємствах роздрібної торгівлі нафтопродуктами є особливо важливим,оскільки саме бухгалтерський облік при правильній організації забезпечує найефективніше використання товарно-матеріальних цінностей та грошових коштів, а також допомагає приймати рішення щодо подальшого розвитку підприємства в цілому [1].
Обліку діяльності на підприємствах роздрібної торгівлі нафтопродуктами, властиве все, що стосується обліку звичайного роздрібного торговельного підприємства. Так, матеріальні цінності, що придбані (отримані) та утримуються підприємством з метою подальшого продажу (такими виступають нафтопродукти для АЗС) належать до товарів, і отже, є різновидом запасів підприємства.
Товарні запаси займають особливе місце у торгівельній діяльності вони володіють мобільністю, потенційною можливістю приносити прибуток.
Роздрібна торгівля нафтопродуктами керуючись П(С)БО 9 «Запаси»[3], яке визначає формування у бухгалтерському обліку інформації про запаси і розкриття її у фінансовій звітності, визнає запаси активом, якщо:
– існує імовірність того,що підприємство може одержати у майбутньому економічні вигоди;
– вартість запасів може бути вірогідно визначена.
Придбані запаси (нафтопродукти) прибуткуються в бухгалтерському обліку за первісною вартістю, порядок формування якої визначено п. 9 П(С)БО 9. Для обліку товарів призначений однойменний рахунок 28. При здійсненні роздрібної торгівлі нафтопродуктами  облік ведеться, на субрахунку 282 «Товари в торгівлі».
Стосовно витрат у роздрібній торгівлі нафтопродуктами зауважимо на тому, що з урахуванням вимог П(С)БО витрати операційної діяльності формуються з:
– собівартості реалізованих товарів;
– витрат, пов’язаних з операційною діяльністю АЗС, що не включаються до собівартості реалізованих товарів.
Метод визначення собівартості реалізованих товарів згідно з П(С)БО 9 підприємство вибирає самостійно. Особливістю є те, що підприємства торгівлі нафтопродуктами вроздріб, у більшості випадків ведуть облік нафтопродуктів у продажних (роздрібних) цінах і розраховують собівартість реалізованих нафтопродуктів методом ціни продажу (порядок його застосування визначено п. 22 П(С)БО 9) .
Облік собівартості реалізованих нафтопродуктів ведеться на субрахунку 902 «Собівартість реалізованих товарів» рахунка 90 «Собівартість реалізації».
У податковому обліку за датою переходу покупцеві права власності на такий товар (нафтопродукти), виникають валові доходи відповідно до ст.135.4.1 Податкового Кодексу України. Податкові зобов’язання щодо ПДВ виникають за правилами першої події, за датою зарахування коштів від покупців, або за датою відпуску нафтопродуктів покупцям відповідно до ст.187.1 Податкового кодексу України [4].
На підприємствах роздрібної торгівлі нафтопродуктами, товари можуть надходити від різних постачальників а саме:
– від безпосередніх виробників-промислових підприємств;
– від оптових і посередницьких торговельних підприємств.
Особливості обліку нафтопродуктів, порядку організації приймання, транспортування, зберігання, відпуску  відбувається згідно  інструкції  №281 «Інструкція про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуск та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України »[5].
Отже, основними нормативними документами, що визначають організацію діяльності та порядок роботи на підприємствах роздрібної торгівлі нафтопродуктами  є:
– Правила роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджені постановою КМУ від 20.12.97 р. № 1442, зі змінами та доповненнями (далі – Правила № 1442);
– Інструкція про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і в організаціях України, затверджена наказом Мінпаливенерго, Мінекономіки, Держспоживстандарту України від 20.05.2008 р. № 281/171/578/155 .

Список використаних джерел:
1. Малицький А.А. Ефективність системи управління підприємствами роздрібної торгівлі нафтопродуктами//Донецьк, 2010р., с. 43-50.
2. Ткаченко Н.М. Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність: Підручник. – 2-ге видання доповнене і перероблене. – К.: Алерта, 2007.–954с.
3. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 "Запаси", затверджений наказом Мінфіну України від 20.10.99 р. № 246.
4. Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI / Офіційний вісник України, 2010, № 92 (10.12.2010) (частина 1), ст. 3248.
5. Про затвердження Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти. Наказ, Інструкція, від 20.05.2008 № 281/171/578/155


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.268 сек. / Mysql: 1599 (0.211 сек.)