|
|
|
АНАЛІЗ ВИМОГ ДО ФУНКЦІОНУВАННЯ ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ В БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВАХ ВІДПОВІДНО ДО НОРМАТИВНИХ ВИМОГ
|
17.04.2013 15:36 |
Автор: Федорова Юлія Андріївна, магістрант Національного університету водного господарства та природокористування; Куницька Юлія Миколаївна, магістрант Національного університету водного господарства та природокористування, м. Рівне
|
[Секція 3. Облік, статистика і аудит;] |
В умовах недостатнього фінансування бюджетних установ зростає роль внутрішнього аудиту, оскільки потрібно здійснювати постійний контроль за цільовим ефективним та законним використанням бюджетних коштів. Крім цього, необхідність організації внутрішнього аудиту в бюджетних установах обумовлюється тим, що сьогодні спостерігається тенденція зростання різних видів платних послуг і робіт, які виконують бюджетні установи залежно від профілю своєї діяльності. Організація внутрішнього аудиту дозволить «розвантажити» плановий відділ, бухгалтерську службу від здійснення не тільки наступного контролю, але й від економічного аналізу з елементами управлінського аудиту [1]. У бюджетних установах доцільно створювати внутрішній фінансовий аудит, виходячи з бюджету організації, складності й специфіки здійснюваних финасово - господарчих операцій і чисельності працюючих [1]. Проведемо аналіз вимог до впровадження внутрішнього аудиту в бюджетних установах відповідно до Порядку утворення структурних підрозділів внутрішнього аудиту та проведення такого аудиту в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, їх територіальних органах та бюджетних установах, які належать до сфери управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 2011 року № 1001 [2].
Таблиця Вимоги до функціонування внутрішнього аудиту в бюджетних установах
Отже, підбиваючи підсумок проведеного аналізу, можна зробити висновок, що впровадження внутрішнього аудиту в бюджетних установах є доцільним, адже це сприятиме ефективному та раціональному використанню отриманих асигнувань із бюджету, а також попередженню фактів незаконного та нецільового використання бюджетних коштів. При цьому варто зазначити, що створення підрозділу внутрішнього аудиту в бюджетній установі можливе лише при наявності затверджених вищим керівництвом на це видатків в кошторисі.
Список використаних джерел: 1. Організація внутрішнього аудиту в бюджетних установах. Ермішова С. В.-http://www.rusnauka.com/9._EISN_2007/Gosupravlenie/21354.doc.htm 2. Порядок утворення структурних підрозділів внутрішнього аудиту та проведення такого аудиту в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, їх територіальних органах та бюджетних установах, які належать до сфери управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, яким визначено механізм утворення структурних підрозділів внутрішнього аудиту та його проведення в бюджетних установах, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 2011 року № 1001.
|
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
|
|
|