:: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ :: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ
:: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ

 
17.04.2013 14:17
Автор: Однолєток Тамара Сергіївна, студентка Київського національного університету технологій та дизайну
[Секція 8. Світова економіка та міжнародні відносини;]
Головним поняттям, що характеризує сучасний стан світового розвитку є глобалізація – процес, що відображає перехід від економік окремих країн до єдиної економічної системи.
Глобалізація є передумовою та наслідком сучасної інформаційної революції. ЇЇ сутність полягає у розширенні, поглибленні та ускладненні взаємозв’язків та взаємозалежності суб’єктів та держав, що відображається в процесах формування всесвітнього інформаційного простору, світового ринку капіталів, товарів та робочої сили, в інтернаціоналізації проблем техногенного впливу на природне середовище, а також питаннях безпеки.
Поняття глобалізації охоплює практично всі сфери суспільної діяльності. Вона проявляється зокрема в підсиленні ролі наднаціональних та транснаціональних структур, які є учасниками системи міжнародних відносин: ООН, регіональні інтеграційні угрупування, СОТ, ТНК, а також в підвищенні пріоритету прав та свобод людини, універсалізації норм й соціальних стандартів.
До основних характерних рис глобалізації відносять: технологічну інтенсифікацію, доступ до ресурсів в світовому масштабів, реалізація стратегії скорочення витрат виробництва, зростання значення іноземних ринків для національних виробників, інтенсифікація глобальних конкурентів, активізація іноземного інвестування, лібералізація та уніфікація фінансового ринку, а також глобальна концентрація та спеціалізація виробництва.
Глобальних масштабів набуває розповсюдження інформаційних технологій, комунікаційних та транспортних мереж, потоків капіталу, міграції робочої сили. За рахунок використання системи електронної передачі інформації, новітніх форм й видів торгівлі та здійснення фінансових послуг, а також впливу факторів поширення глобалізації, за останнє десятиріччя значно зросли прямі закордонні  інвестиції,  міжнародна торгівля  та  обсяги  фінансових  послуг.  Це дозволяє акумулювати ресурси у перспективні напрямки на міжнародному рівні. У глобальній інформаційній економіці більшого значення набувають нематеріальні активи, які амортизуються досить швидко. Найбільш глобалізовані компанії є активними суб’єктами отримання нових знань у всіх сферах та застосування їх у своїй практичній діяльності. Вони  постійно займаються пошуком нових концепцій та інвестують у інновації. В той час, як нові технології підтримують глобалізацію, вони є необхідним фактором відповідності продукту місцевим потребам та вподобанням споживачів.
Отже, глобалізація – це об’єктивний процес планетарного масштабу, який характеризується наступними прогресивними наслідками: поширення нових інформаційних технологій та пов’язаних із ними переваг (скорочення часу і витрат на трансакції, поліпшення умов праці та життя); перехід на ресурсозаощаджуючі технології; посилення уваги до важливих проблем людства; сприяє вільному і широкому розповсюдженню капіталів; підвищення рівня продуктивності праці в результаті раціоналізації виробництва тощо.

Список використаних джерел:
1. Евдокимов А.И. Международные экономические отношения: Учебник.. –М.: Проспект, 2005. –552 с.
2. Кравчук П.Я. Сутність  та  наслідки  глобалізації  світової економіки // Міжнародні економічні відносини 2008 - №7   [Електронний ресурс] Режим доступу: http://archive.nbuv.gov.ua/portal/natural/Nvvnu/ekonomika/ 2008_7/6/Kravchuk.pdf


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПОНЯТТЯ ІНФРАСТРУКТУРНІ ГАЛУЗІ У СВІТОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ
17.04.2013 16:01
ОПЛАТА ТРУДА В ИСПАНИИ
16.04.2013 14:48
ЕКОНОМІЧНИЙ СТАН РУМУНІЇ І БОЛГАРІЇ ПІСЛЯ ВСТУПУ ДО ЄС
15.04.2013 14:29




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 1.199 сек. / Mysql: 1570 (1.123 сек.)