:: ECONOMY :: ОСНОВНІ НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ОБЛІКУ КАПІТАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ :: ECONOMY :: ОСНОВНІ НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ОБЛІКУ КАПІТАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ
:: ECONOMY :: ОСНОВНІ НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ОБЛІКУ КАПІТАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОСНОВНІ НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ОБЛІКУ КАПІТАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ

 
17.04.2013 11:27
Автор: Таталі Зера Садиківна, студентка фінансово-облікового факультету Кримського економічного інституту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»; Шарапова Ірина Сергіївна, асистент кафедри «Облік і аудит» Кримського економічного інституту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»
[Секція 3. Облік, статистика і аудит;]
Природа капітальних вкладень вимагає ретельного вивчення специфічних особливостей значної кількості економічних, соціальних і технічних явищ і процесів.
Однозначної економічного визначення поняття капітальних інвестицій немає а сучасному етапі розвитку бухгалтерського обліку в Україні.
Бухгалтер працює  з багатьма економічними категоріями, але вони є  неоднозначними, а окремі з них періодично взаємно змінюються. Виходячи з цього, зазнала змін і категорія «капітальні вкладення» на «капітальні інвестиції».
Під капітальними інвестиціями розуміють затрати на спорудження, виготовлення або придбання основних засобів, а також реконструкцію, розширення і технічне переозброєння діючих підприємств.
Джерелами фінансування, капітальних інвестицій можуть бути як власні кошти (прибуток, амортизаційні відрахування, бюджетне фінансування, фінансування сторонніх організацій в порядку пайової участі у будівництві та ін.), так і залучені кошти (банківські кредити та інші позикові кошти).
Проблеми теорії і практики з управління, обліку та аналізу операцій з капітальними інвестиціями отримали висвітлення в працях таких вітчизняних вчених: І.О. Бланка, С.І. Головацької, Г.Г. Кірейцева, Б.С. Кругляка, Я.Д. Крупки, Б.М. Литвина, В.В. Сопка та інших, російських вчених – А.А. Баширова, М.Ф. Дячкова, П.Й. Злобина, В.В. Ковальова, А.Ш. Маргуліса, В.М. Матюшина, О.С. Наринського, Я.В. Соколова, а також зарубіжних вчених В. Беренса, П. Хавранека, У. Шарпа та інших. Теоретичним та практичним аспектам організації і методології контролю операцій з капітальними інвестиціями присвячені праці М.Т. Білухи, Ф.Ф. Бутинця, Б.І. Валуєва, В.А. Калькутіна, В.М. Мурашка, В.П. Суйца, Б.Ф. Усача, О.А. Шпига, та інших.
Але все таки ряд проблем залишається недостатньо розробленим і вимагає свого вирішення, вони  пов’язані з обліком і контролем операцій з капітальними інвестиціями. Додаткових досліджень потребують проблеми: уточнення понятійного апарату щодо обліку капітальних інвестицій; виділення об’єктів бухгалтерського обліку капітальних інвестицій; розробки методики обліку створення фондів для відтворення основних засобів та інших необоротних активів, необхідних для здійснення капітальних інвестицій; удосконалення системи внутрішнього контролю операцій з капітальними інвестиціями; організації обліку капітальних інвестицій в умовах використання комп’ютерних технологій.
Недосконало дослідженим у сучасній бухгалтерській науці є саме теоретичне обґрунтування обліку капітальних інвестицій. Нестабільність нашого законодавства  і викликає  таку ситуацію в країні, а також це створює багато труднощів бухгалтерам — практикам.
На сучасному етапі бухгалтерський облік базується на використанні економічних термінів та дотриманні економічних принципів, не обмежується простою реєстрацією фактів господарської діяльності. Хоча бухгалтерська інформація може набувати політичного характеру.
Різноманітні організаційно-економічних чинники дуже впливають на рівень ефективності використання капітальних вкладень. Особливо активними та цілеспрямованими мають бути дії для оптимізації відтворюваної структури капітальних вкладень:
1) збільшення відносного обсягу інвестицій у відшкодування (просте відтворення) вартості машин та устаткування від усієї суми накопиченого амортизаційного (реноваційного) фонду;
2) встановлення раціональних пропорцій чистих капітальних вкладень у різні форми розширеного відтворення основних фондів і формування необхідних виробничих потужностей підприємств;
Особливої уваги потребує удосконалення Плану рахунків бухгалтерського обліку з виокремленням додаткових субрахунків до рахунку 15 «Капітальні інвестиції». Можна було би ввести додатковий субрахунку 156 «Поліпшення та відновлення ОЗ» та збільшення переліку операцій, які відображують за дебетом рахунку 15 згідно з Інструкцією. Капітальні витрати на поліпшення земель можна  враховувати на окремому субрахунку 157.  Щодо обліку інших капітальних робіт і витрат необхідно виділити окремий субрахунок 158«Інші капітальні інвестиції» і розподіляти пропорційно контрактній вартості витрат на будівельно-монтажні роботи і устаткування.
Поглиблена деталізація структури Плану рахунків бухгалтерського
обліку забезпечить відповідність методики обліку капітальних інвестицій,
що діє на підприємствах із законодавством України про інвестиційну діяльність, а також отримати, як зовнішнім, так і внутрішнім користувачам більш повну інформацію стосовно обліку капітальних інвестицій.

Список використаних джерел:
1. Закон України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”. //В редакції закону N 1829-ІІІ від 22.06.2000, ВВР, 2000, N 46, ст.391
2. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 р. № 291 (зі змінами й доповненнями)
3. Бутинецъ Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік. - Житомир: ЖІТІ, 2000. - 608 с.
4. Остапчук Т.П. Проблеми обліку капітальних інвестицій: історичний аспект // Вісник Житомирського державного технологічного університету. Економічні науки. – 2003. – № 4 (26). – С. 186-196.


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
АНАЛІЗ ВИМОГ ДО ФУНКЦІОНУВАННЯ ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ В БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВАХ ВІДПОВІДНО ДО НОРМАТИВНИХ ВИМОГ
17.04.2013 15:36
ПРОБЛЕМНЫЕ ВОПРОСЫ В ОРГАНИЗАЦИИ ПРОЦЕССА ОПЛАТЫ ТРУДА НА ШАХТАХ УКРАИНЫ
17.04.2013 14:09
ОСОБЛИВОСТІ НАРАХУВАННЯ ДОПОМОГИ З ТИМЧАСОВОЇ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ У БЮДЖЕТНІЙ УСТАНОВІ
16.04.2013 10:34
ВИЗНАННЯ ТА ОЦІНКА ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ, ЗГІДНО З П (С) БО ТА МСФЗ
08.04.2013 17:07
ОСОБЛИВОСТІ ОБЛІКУ СПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ БЕЗ СТВОРЕННЯ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ В НАФТОГАЗОВІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
08.04.2013 15:53




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.279 сек. / Mysql: 1630 (0.217 сек.)