:: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ НАРАХУВАННЯ ДОПОМОГИ З ТИМЧАСОВОЇ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ У БЮДЖЕТНІЙ УСТАНОВІ :: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ НАРАХУВАННЯ ДОПОМОГИ З ТИМЧАСОВОЇ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ У БЮДЖЕТНІЙ УСТАНОВІ
:: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ НАРАХУВАННЯ ДОПОМОГИ З ТИМЧАСОВОЇ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ У БЮДЖЕТНІЙ УСТАНОВІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОСОБЛИВОСТІ НАРАХУВАННЯ ДОПОМОГИ З ТИМЧАСОВОЇ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ У БЮДЖЕТНІЙ УСТАНОВІ

 
16.04.2013 10:34
Автор: Журавель Христина Андріївна, студентка Львівського національного університету імені Івана Франка
[Секція 3. Облік, статистика і аудит;]
Анотація. У роботі розкрито порядок та особливості нарахування допомоги з тимчасової непрацездатності у бюджетній установі. Наведено розміри таких нарахувань у відсотковому відношенні до середньої заробітної плати. Описано підстави для виплати такої допомоги.
Ключові слова: тимчасова непрацездатність, розмір допомоги, листок непрацездатності, середня заробітна плата.
Вступ. Урахування праці і заробітної плати – один із найважливіших і складних ділянок роботи, що потребують точних і оперативних даних, у яких відбивається зміна чисельності робітників, витрати робочого часу, категорії робітників, виробничих витрат [1]. Особливим є нарахування допомоги з тимчасової втрати працездатності, оскільки тут виплата здійснюється не лише за рахунок установи. До того ж, на суму виплати впливає багато чинників.
Виклад основного матеріалу. У разі тимчасової непрацездатності працівника йому надається допомога з тимчасової непрацездатності, яка може бути таких видів: допомога з тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві;допомога у зв'язку з вагітністю та пологами; допомога з тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, пов'язаної з нещасним випадком на виробництві.Перші два види допомоги надають за основним місцем праці, а третій - за місцем праці, де стався нещасний випадок.
Нарахування допомоги з тимчасової непрацездатності поділяється на дві складові: оплата перших 5 днів допомоги (оплачуються установою) та оплата всіх інших днів допомоги (виплата проводиться за рахунок коштів ЄСВ).Розмір допомоги залежить від загального трудового стажу працівника. Застраховані особи, що мають стаж до 5 років, від 5 до 8 років, понад 8 років отримують відповідно 60%, 80%, 100% від середньої заробітної плати (доходу).
Підставою для нарахування допомоги з тимчасової непрацездатності є листок непрацездатності, виданий закладом охорони здоров'я.Листок непрацездатності - це документ, що виправдовує відсутність на роботі в період хвороби (відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами) і на підставі якого виплачують відповідну допомогу.
Сума допомоги за один день непрацездатності визначається як добуток середньоденного заробітку та відсотка, який залежить від загального трудового стажу.Розрахунковим періодом для застрахованих осіб є останні шість календарних місяців, що передують місяцю, у якому настав страховий випадок.Якщо працівник працював менше шести місяців, то розрахунковим періодом є фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого по перше число).Якщо працівник працював менше ніж календарний місяць, то розрахунковим періодом є фактично відпрацьований час перед настанням страхового випадку.Під час розрахунку суми допомоги не враховується ні сума відпускних, ні дні відпустки, оскільки протягом цього періоду працівник не працював [2].
Висновки. Нарахування допомоги з тимчасової непрацездатності – залежний від багатьох чинників процес, що потребує уважності та зосередженості. До того ж, бухгалтеру необхідно ретельно перевіряти листки непрацездатності для уникнення підробок та попередження несанкціонованої виплати грошових сум. Чіткі вказівки та відсоткові ставки у цьому питанні дозволяють належним чином проводити всі розрахунки та роблять даний процес доступним, зрозумілим та прозорим для кожного працівника.

Список використаних джерел:
1. http://www.bestreferat.ru/referat-143613.html.
2. http://pidruchniki.ws/12031102/buhgalterskiy_oblik_ta_audit/oblik_vidpustok_dopomogi_razi_timchasovoyi_nepratsezdatnosti_oblik_materialnoyi_dopomogi.


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
АНАЛІЗ ВИМОГ ДО ФУНКЦІОНУВАННЯ ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ В БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВАХ ВІДПОВІДНО ДО НОРМАТИВНИХ ВИМОГ
17.04.2013 15:36
ПРОБЛЕМНЫЕ ВОПРОСЫ В ОРГАНИЗАЦИИ ПРОЦЕССА ОПЛАТЫ ТРУДА НА ШАХТАХ УКРАИНЫ
17.04.2013 14:09
ОСНОВНІ НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ОБЛІКУ КАПІТАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ
17.04.2013 11:27
ВИЗНАННЯ ТА ОЦІНКА ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ, ЗГІДНО З П (С) БО ТА МСФЗ
08.04.2013 17:07
ОСОБЛИВОСТІ ОБЛІКУ СПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ БЕЗ СТВОРЕННЯ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ В НАФТОГАЗОВІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
08.04.2013 15:53




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.539 сек. / Mysql: 1570 (0.443 сек.)