:: ECONOMY :: МЕТАЛЕВІ ДЕПОЗИТИ ЯК СПОСІБ ЗАЛУЧЕННЯ КОШТІВ БАНКОМ :: ECONOMY :: МЕТАЛЕВІ ДЕПОЗИТИ ЯК СПОСІБ ЗАЛУЧЕННЯ КОШТІВ БАНКОМ
:: ECONOMY :: МЕТАЛЕВІ ДЕПОЗИТИ ЯК СПОСІБ ЗАЛУЧЕННЯ КОШТІВ БАНКОМ
 
UA  PL  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

МЕТАЛЕВІ ДЕПОЗИТИ ЯК СПОСІБ ЗАЛУЧЕННЯ КОШТІВ БАНКОМ

 
16.04.2013 10:03
Автор: Сиротюк Катерина Олександрівна, студентка Національного університету водного господарства та природокористування
[Секція 5. Банківська справа. Фінанси, грошовий обіг та кредит;]
Нестабільність провідних світових валют, зокрема,  долара США, євро, а також  національної валюти змушують громадян замислюватися про надійніші способи збереження своїх заощаджень. Одним із найбезпечніших варіантів вкладення засобів нині банкіри вважають відкриття депозитного рахунку, номінованого в дорогоцінних металах.
Відповідно до Положення про здійснення операцій з банківськими металами,  затвердженого Постановою Правління НБУ від 06.08.2003 р. № 325, банківські метали - це золото, срібло, платина, метали платинової групи, доведені (афіновані) до найвищих проб відповідно до світових стандартів у зливках і порошках, що мають сертифікат якості, а також монети, вироблені з дорогоцінних металів (з металів платинової групи береться лише паладій). Сертифікатом якості при цьому слід вважати офіційний штамп (клеймо, товарний знак) або письмовий документ визнаного виробника, виробника, що засвідчує пробу банківського металу та ідентифікує назву визнаного виробника або виробника [1].
Найбільш вигідним різновидом вкладень на сьогодні є так звані «золоті» депозити. Для банкірів привабливість цього депозиту полягає в його невеликій вартості – це кілька відсотків річних (у середньому 2-5 %). Для вкладників інтерес становлять не стільки відсотки, скільки зростання ціни цього дорогоцінного металу.  Як правило, депозити в золотих злитках не приносять великий процентний дохід в порівнянні з аналогічними депозитами в різних валютах. Актуальними депозитні програми в банківських металах будуть для тих, хто хоче зберегти свої заощадження від інфляції.
Більшість банків, у яких є продукт «депозит в золоті» пропонують два види таких вкладень - з фізичною поставкою, тобто в злитках, і без фізичного постачання. У випадку з фізичною поставкою вкладник вносить на депозит золоті злитки або грошові кошти, на які він купує у банку злитки. У випадку без фізичної поставки вкладник не купує конкретні злитки: банк просто вносить на депозитний рахунок кошти у вигляді унцій.
Депозит без фізичної поставки теж може бути переведений у злитки, але для цього вкладникові потрібно буде заплатити додаткову комісію. Клієнт, який купує безготівкове золото, платить тільки за сам метал, тоді як при купівлі готівкового золота він оплачує також виготовлення злитку, його доставку, зберігання та ін. [2].
Виплата відсотків за металевими депозитами може здійснюватися одним із наступних варіантів: виплата тіла депозиту та процентів у вигляді злитків; виплата тіла депозиту у вигляді злитків, а відсотків - у гривнях; виплата і тіла депозиту та процентів в гривнях. Разом з тим, необхідно зважати на курс, за яким було куплене золото у банку, і курс, за яким буде здійснюватися закриття депозиту. 
Розміщуючи гроші на металевих рахунках, варто зазначити, що крім ставки, вкладник має нагоду заробляти і на підвищенні цін на вибраний метал.
Окрім депозитних вкладів, кошти в золото можна вкласти шляхом покупки монет з дорогоцінних металів. Купувати можна монети Національного банку України та інших країн. Вартість монет істотно відрізняється залежно від тиражу, металу і т. д. При цьому їх цінність зростатиме з кожним роком, як зростає вартість творів мистецтва (чим менший тираж, тим вище ринкова ціна виробу і тим вірогідніше її зростання у майбутньому). Крім того, зростання цін на інвестиційні монети зазвичай слідує за зростанням цін на дорогоцінні метали [3].
Вагомим недоліком золотого депозиту є великий розмір мінімального внеску (у середньому 100 г).  Банки пояснють це тим, що приймати внески, менші за вагою, для них невигідно, оскільки вони зазнають додаткові витрати на експертизу злитків, що приймаються на депозит. Окрім того, деякі комерційні банки відмовляються брати на депозит злитки, куплені в інших фінансових установах.
Іншим суттєвим моментом є ідентифікація особи, яка купує золото. У випадку, коли фізична особа купує банківські метали (золото) на суму менше 150000 грн., то банк має право не проводити ідентифікацію клієнта, при цьому оформляється  лише квитанція. При купівлі банківських металів (золота) на суму 150 000 грн. і більше банк зобов'язаний ідентифікувати клієнта. Для ідентифікації клієнт повинен пред'явити паспорт та оригінал довідки про присвоєння ідентифікаційного номера. Юридична особа для купівлі банківських металів (золота) зобов'язана відкрити в банку металевий рахунок, на який і буде зараховане куплене золото [1].
Відкриваючи депозити у дорогоцінних металах, вкладнику варто врахувати, що при банкрутстві фінансової установи компенсацію з Фонду гарантування внесків фізичних осіб (ФГВФО) йому не виплатять. Законодавством питання про виплату з ФГВФО по депозитах в дорогоцінних металах неврегульовано, тому по «металевих» депозитах компенсацію не передбачено.
Терміни, на які можна відкрити «золотий» депозит є більш тривалими, ніж у звичного грошового депозиту. Якщо відкрити депозит в гривні у деяких банках можна і на термін менше трьох місяців, то в «золоті» мінімальний термін внеску в середньому складає 365 днів.
Варто зауважити, якщо після закінчення терміну депозитного договору курс золота залишається невигідним, краще забрати виплачені відсотки в злитках і обміняти їх пізніше, коли ціна на метал зросте.
При здійсненні інвестиції у золото потрібно пам'ятати про наявні ризики. По-перше, ринковий, який пов'язаний з можливим зниженням ціни золота - вартість золота безпосередньо залежить від ситуації на міжнародних ринках. По-друге, це ризик ліквідності, пов'язаний зі швидкістю продажу дорогоцінного металу, по-третє, держава не гарантує повернення таких внесків у випадку банкрутства фінансової установи.
Таким чином, зважаючи на вище викладене, відмітимо, що депозити у золоті є вигідними лише тоді, коли вони є довгостроковими – терміном на 3-5 років, при цьому розмір вкладу має становити щонайменше 100 г дорогоцінного металу. Водночас металеві депозити – додаткове джерело отримання додаткового доходу.

Список використаних джерел:
1. Положення про здійснення операцій з банківськими металами Постанова Правління Національного банку України 06.08.2003  № 325. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua
2. http://ua.prostobank.ua/layout/set/print/depoziti/statti/depoziti_v_zoloti_uvazhno_i_nadovgo
3. http://megasite.in.ua/47416-zoloto-investuehmo-v-zoloti-zlivki-ta-metalevi-depoziti.html


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
УПРАВЛІННЯ РИЗИКОМ РЕПУТАЦІЇ У ВЗАЄМОВІДНОСИНАХ З КЛІЄНТАМИ БАНКУ
17.04.2013 19:10
«СТРИБОК МЕРТВОГО КОТА» ЯК ПАТЕРН ФОНДОВОГО РИНКУ
17.04.2013 16:10
ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ МАСОВИХ ЕЛЕКТРОННИХ ПЛАТЕЖІВ
17.04.2013 13:10
РОЗВИТОК ЛІЗИНГОВОГО БІЗНЕСУ НА УКРАЇНІ
16.04.2013 12:20
ПАРАБАНКІВСЬКА СИСТЕМА ЯК СКЛАДОВА ФІНАНСОВОГО СЕКТОРА
16.04.2013 11:45
ОСОБЛИВОСТІ МІНІМІЗАЦІЇ КРЕДИТНОГО РИЗИКУ БАНКІВСЬКОЇ УСТАНОВИ
16.04.2013 11:23
ПРИНЦИПИ БЮДЖЕТНОГО КОНТРОЛЮ
16.04.2013 10:26
ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЙ З ІНОЗЕМНОЮ ВАЛЮТОЮ БАНКАМИ УКРАЇНИ
16.04.2013 09:57
ФОРМУВАННЯ ПЕРСПЕКТИВ РОЗВИТКУ ВАЛЮТНИХ ОПЕРАЦІЙ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ УКРАЇНИ
08.04.2013 14:26




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.184 сек. / Mysql: 1630 (0.143 сек.)