|
|
|
ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНІ ПРОЕКТИ В АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС (НА ПРИКЛАДІ АПК ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ)
|
08.04.2013 15:41 |
Автор: Литвиненко Ольга Сергіївна, магістр Донецького національного технічного університету
|
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;] |
У кожній державі, в будь-якому суспільстві сільське господарство є життєво необхідною галуззю народного господарства, оскільки зачіпає інтереси буквально кожної людини. Адже нині понад 80 % фонду споживання формується за рахунок продукції сільського господарства. Тому виробництво її є найпершою умовою існування людства [2, с.6-7]. Однак для України, яка стала на шлях ринкової економіки, сільське господарство має особливо велике значення тому, що воно є однією з найбільших галузей народного господарства. Важливим для розвитку агропромислових підприємств України є впровадження інвестиційних проектів. Попри політичну і фінансову нестабільність у країні, український агропромисловий комплекс, як і раніше, залишається привабливим для інвесторів. Держава створює умови привабливого інвестиційного клімату в сфері сільського господарства проведенням кредитної та амортизаційної політики, наданням фінансової допомоги у вигляді дотацій, субсидій, субвенцій, бюджетних позик, а також податковою політикою шляхом диференціації суб’єктів і об’єктів оподаткування, податкових ставок і пільг тощо. З метою залучення додаткових джерел інвестування для підвищення технічного та якісного рівня виробництва, зменшення потреб підприємств в енергоносіях і сировині, ліквідації існуючих диспропорцій і дефіцитів на ринку України, розвитку її потужного експортного потенціалу передбачається стимулювання вкладень іноземного капіталу в пріоритетні галузі економіки держави за рахунок надання податкових пільг і страхових гарантій щодо найефективніших інвестиційних проектів. Серед таких найефективніших інвестиційних проектів в агропромисловому комплексі є інвестиційно-інноваційний проект вартістю 3,5 млрд. грн., який реалізує компанія «АПК-ІНВЕСТ» на території Донецька та Донецької області, а також Харківської, Запорізької, Луганської, Київської областей. Ключовими напрямками бізнесу є насінництво, рослинництво, виробництво комбікормів, елеваторні послуги, тваринництво, м’ясопереробка, роздрібна торгівля.
Постійне нарощування потужностей «АПК-ІНВЕСТ» відбувається в рамках замкнутого циклу виробництва м’яса та розвитку нових напрямів бізнесу. На сьогодні виробничі активи компанії зосереджені в Донецькій області [3]: - земельний фонд – 32 000 га; - потужність комбікормового заводу – 200 000 тонн комбікормів на рік; - потужність елеваторів – 78 000 тонн одночасного зберігання; - потужність тваринницького комплексу – 400 000 голів на рік; - потужність м’ясокомбінату – 200 000 тонн готової продукції на добу. Компанія «АПК-ІНВЕСТ» уперше в Україні використала інноваційний метод організації масштабного агропромислового виробництва. У 2007 році проект «АПК-ІНВЕСТ» був офіційно кваліфікований як інноваційний, і включений до Державного реєстру інноваційних проектів.
За підсумками роботи у 2012 році у рамках реалізації найбільшого інноваційного проекту у агропромисловому секторі України, компанія «АПК-ІНВЕСТ» продемонструвала суттєвий ріст усіх виробничих та економічних показників.
За 2012 рік чистий дохід компанії «АПК-ІНВЕСТ» від реалізації продукції склав 818 млн. грн., приріст у 59%. Чистий прибуток компанії склав 89 млн. грн., що у 4 рази перевищує аналогічний показник 2011 року. Приріст вартості активів компанії за 2012 рік вклав 31% у порівнянні з 2011 роком (при цьому вартість активів склала 2 791 млн. грн.)
Загальний обсяг капіталовкладень у 2012 році склав 526,8 млн. грн. (включаючи інвестиції у виробничі активи, насінництво, м’ясопереробку, транспортну та складську логістику, рітейл). Компанія другий рік поспіль є лідером серед найбільших виробників м'яса. Згідно з рейтингом «ТОП-100 найбільших агрокомпаній України» (за версією видання «ТОП 100») «АПК-ІНВЕСТ» займає перше місце за обсягами вирощування свиней, збільшивши частку ринку з 5% у 2010 до 7% у 2011 році серед компаній виробників.
Список використаних джерел: 1. Статистична інформація // Державний комітет статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.ukrstat.gov.ua 2. В. Г. Андрійчук. Економіка аграрних підприємств: Підручник. — 2-ге вид., доп. і перероблене. / К.: КНЕУ, 2002. — 624 с. 3. АПК-ІНВЕСТ [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.apk-invest.com.ua
|
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
|
|
|