:: ECONOMY :: ОБЛІК  ВИТРАТ ТА БЮДЖЕТУВАННЯ  НА АВТОДОРОЖНЬОМУ ПІДПРИЄМСТВІ :: ECONOMY :: ОБЛІК  ВИТРАТ ТА БЮДЖЕТУВАННЯ  НА АВТОДОРОЖНЬОМУ ПІДПРИЄМСТВІ
:: ECONOMY :: ОБЛІК  ВИТРАТ ТА БЮДЖЕТУВАННЯ  НА АВТОДОРОЖНЬОМУ ПІДПРИЄМСТВІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОБЛІК ВИТРАТ ТА БЮДЖЕТУВАННЯ НА АВТОДОРОЖНЬОМУ ПІДПРИЄМСТВІ

 
17.02.2013 17:37
Автор: Захарків Христина Іванівна, студентка Національного університету «Львівська політехніка»
[Секція 3. Облік, статистика і аудит;]
Основним видом діяльності автодорожніх підприємств є: ремонт, реконструкція та утримання доріг; комплексний благоустрій вулиць, прибудинкових територій та місць відпочинку; виробництво будівельних матеріалів (вібропресовані бетонні вироби, асфальтобетон, щебенево-мастичний асфальтобетон).
На автодорожньому підприємстві витрати виражаються в натуральній і грошовій формах. Для оцінки результатів основної діяльності найважливішим є грошове вимірювання витрат, оскільки воно виражає вартість  виконаних робіт, наданих послуг [2, с.35].
Бухгалтерський облік в автодорожніх підприємствах має ряд особливостей:
1. Наявність великої питомої ваги в основних засобах рухомого складу — спеціальних машин для ремонту доріг (бульдозери, вантажні машини та ін.), а також необхідність постійного обліку і контролю їх технічного стану.
2. На балансі підприємства знаходяться специфічні запаси: паливно-мастильні матеріали, щебінь, шини, запасні частини й агрегати та витрати, пов'язані з їх зберіганням. Тому, до завдань обліку належить ретельне ведення синтетичного  й аналітичного обліку по кожному виду ТМЦ [1, с.220].
Бюджетування – це процес планування майбутніх операцій підприємства, зокрема і витрат. Цей процес охоплює всі функціональні сфери діяльності підприємства: маркетинг, адміністрування, управління персоналом, виробництво,  закупівлі,  контроль якості,  дослідження,  продаж.
Вибір підприємством методу досягнення збалансованого рішення в процесі складання бюджету не є жорстко регламентованим. Номенклатура і кількість окремих планових форм – локальних бюджетів, сукупність яких визначає бюджет підприємства, самостійно формується фінансовими менеджерами. Масштаби автодорожнього підприємства та характер виконуваних ним робіт є істотними умовами, які впливають на прийняте рішення. Для успішного впровадження бюджетування на автодорожніх підприємствах необхідним є: розробка і затвердження єдиних умов, на підставі яких будуватиметься система бюджетування; розробка та впровадження управлінських процедур, за допомогою яких реалізується система бюджетування;  автоматизація процесів бюджетування [3, с.150].
Отже, особливості діяльності підприємств різних сфер по своєму впливають на облік витрат діяльності. Адже, ресурси, які необхідно затратити на виробництво продукції чи надання послуг, відрізняються залежно від виду діяльності підприємства. Необхідно впроваджувати систему бюджетування на підприємствах для виявлення внутрішніх резервів зниження витрат, обґрунтування оптимального рівня витрат фінансових коштів, удосконалення системи управління підприємством.

Список використаних джерел:
1. Бутинець Ф.Ф. та ін. Бухгалтерський управлінський облік. Навчальний посібник для студентів спеціальності 7.050106 «Облік і аудит»/Ф.Р. Бутинець, Л.В. Чижевська, Н.В. Героасимчук. – Житомир: ЖІТІ, 2008.–448с.
2. Догадайло Я.В., Догадайло О.О. (Укл.) Методичні вказівки до практичних занять: Економіка підприємства дорожнього господарства.- Харків: ХНАДУ, 2011. – 68 с.
3. Лень В.С.Управлінський облік: Навч. посіб.- 2-ге вид. випр.- К.: Знання-Прес 2009.-317с.


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
МЕТОДИЧНІ СУПЕРЕЧНОСТІ СТОСОВНО АСПЕКТІВ ОБЛІКУ НЕОБОРОТНИХ АКТИВІВ, УТРИМУВАНИХ ДЛЯ ПРОДАЖУ, В УМОВАХ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОБЛІКОВОЇ ПРАКТИКИ
19.02.2013 13:37
ОБЛІК ТОРГІВЕЛЬНОЇ МАРКИ
19.02.2013 13:23
ОСОБЛИВОСТІ ГАЛУЗІ ЗВ’ЯЗКУ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ОРГАНІЗАЦІЮ ОБЛІКУ ВИТРАТ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЗВ’ЯЗКУ
17.02.2013 17:27




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 1.234 сек. / Mysql: 1570 (1.132 сек.)