|
|
|
МЕТОДИ МОТИВАЦІЇ ПРАЦІ
|
17.02.2013 17:16 |
Автор: Винниченко Анна Євгенівна, студентка Дніпропетровської державної фінансової академії
|
[Секція 1. Економіка та підприємництво; ] |
Жодна система управління не стане ефективно функціонувати, якщо не буде розроблена ефективна модель мотивації, тому що мотивація спонукає конкретного індивіда й колектив у цілому до досягнення особистих і колективних цілей[1].Визначимо методи мотивації праці (рис. 1).
Рис 1. Методи мотивації праці Складено на основі [1]
Основними завданнями мотивації можна вважати такі:формування в кожного співробітника розуміння сутності і значення мотивації в процесі праці;навчання персоналу і керівного складу психологічним основам внутрішньо фірмового спілкування;формування в кожного керівника демократичних підходів до керування персоналом із використанням сучасних методів мотивації[2, с. 306]. Існують такі методи мотивації результативності діяльності: 1. Економічні прямі:відрядна оплата;почасова оплата;премії за раціоналізацію;участь у прибутках;оплата навчання;виплати за максимальне використання робочого часу (немає невиходів на роботу). 2. Економічні непрямі: пільгове харчування; доплати за стаж;пільгове користування житлом, транспортом та ін. 3. Негрошові: збагачення праці;гнучкі робочі графіки; програми підвищення якості праці; просування по службі;участь у прийнятті рішень[3]. В останній час поряд з такими поширеними стандартними методами мотивації, як заробітна плата, премії, подяки постають інноваційні, так би мовити,нестандартні методи мотивації. До нестандартних видів мотивації праці можна віднести такі як: позитивнийпсихологічний клімат в компанії; сприятливі фізичні умови роботи (напр. чистота в офісі, комфортнеробоче місце, сучасна техніка тощо); зручне розташування офісу; оплачувані обіди; більш короткийробочий день; надання можливості навчатися і підвищувати свою кваліфікацію, внутрішньо корпоративні тренінги; можливість кар’єрного росту в компанії; наявність кар’єрного плану для співробітників;вітання від компанії: офіційні свята, дні народження і т.п.; регулярне проведення конкурсів накращого працівника у своїй галузі тощо [2, с. 306]. Отже, без вірної мотивації праці жодне підприємство не зможе функціонувати повноцінно та мати перспективи у майбутньому. В наш час існує дуже багато різних стандартних методів мотивації праці, але поряд з ними широкого поширення набувають, також, нестандартні методи мотивації.
Список використних джерел: 1. Лепьохіна І.О. Методи мотивації в управлінні підприємством / Часопис економічних реформ. – 2011. – №4. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/Cher/2011_4/Lepechina.pdf 2. Докторук Є.В. Застосування нестандартних методів мотивації / Інноваційна економіка. – 2012. – №7. – С. 306-308. 3. Закаблук Г.О. Тарифна система, моделі та методи мотивації праці. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/Dtr_ep/2012_3/files/EC312_32.pdf
|
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
|
|
|