:: ECONOMY :: КАПІТАЛ ПІДПРИЄМСТВА ТА ШЛЯХИ ЙОГО ЗБІЛЬШЕННЯ :: ECONOMY :: КАПІТАЛ ПІДПРИЄМСТВА ТА ШЛЯХИ ЙОГО ЗБІЛЬШЕННЯ
:: ECONOMY :: КАПІТАЛ ПІДПРИЄМСТВА ТА ШЛЯХИ ЙОГО ЗБІЛЬШЕННЯ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

КАПІТАЛ ПІДПРИЄМСТВА ТА ШЛЯХИ ЙОГО ЗБІЛЬШЕННЯ

 
19.12.2012 17:46
Автор: Качула Світлана Валентинівна, старший викладач кафедри фінансів та державного управління Дніпропетровської державної фінансової академії; Мартиненко Інна Володимирівна, асистент кафедри фінансів та державного управління Дніпропетровської державної фінансової академії
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;]
У сучасній українській економічній теорії існує дуже багато визначень капіталу підприємства. Розмаїття поглядів стосовно визначення капіталу підприємства зумовлене, перш за все, неоднозначним трактуванням суті капіталу у вітчизняній та зарубіжній літературі. Розглянемо деякі з визначень поняття капіталу, які були сформульовані в економічній літературі як зарубіжними, так і українськими та російськими авторами, щоб детально ознайомитись з еволюцією та багатогранністю цього поняття і визначити підходи, які складуть основу для з'ясування суті капіталу підприємства.
Значна частина економістів визначали капітал як сукупність речових цінностей. Так, на думку фізіократа Франсуа Кене, "капітал – це не гроші, а ті засоби виробництва, які можна придбати за гроші"[4, c. 66].. Адам Сміт визначає капітал, як "головну рушійну силу економічного прогресу. Це запас продукції, що приносить прибуток, або за допомогою якого працею створюються нові блага"[4, c. 78].. З точки зору Давида Рікардо, "капітал – це нагромаджена праця або все те, що бере участь у виробництві"[4, c. 82].
Сучасний економіст І.А. Бланк визначає капітал, як "накопичений шляхом заощаджень запас економічних благ у формі грошових засобів і реальних капітальних товарів, що притягується його власниками в економічний процес як інвестиційний ресурс і фактор виробництва з метою отримання доходу, функціонування яких в економічній системі базується на ринкових принципах і пов'язане з факторами часу, ризику та ліквідності" [2, c. 251].
На думку О.Г. Білої "капітал підприємства – сукупні грошові ресурси, що використовуються на підприємстві. Або це авансований у господарську діяльність капітал власний, позичений і залучений у сукупності" [1, с. 299].
Фактично наводить узагальнений підсумок усіх визначень капіталу підприємства І.В. Зятковський: "Як свідчить ретроспективний аналіз визначень фінансових ресурсів (капіталу підприємства), дослідники кваліфікують їх як сукупність фондів грошових коштів, доходів, відрахувань або надходжень, що перебувають у розпорядженні підприємств" [3, с. 25]. С.В. Мочерний визначає капітал "як виробниче відношення, за якого знаряддя праці, певні матеріальні блага, мінові вартості є засобом експлуатації, привласнення частини чужої неоплаченої праці" [5, с. 254]. Одне з найпростіших визначень капіталу сформулював В.М. Опарін: "Фінансові ресурси (капітал) – це сума коштів, спрямованих в основні засоби та обігові кошти підприємства" [6, с. 11].
Із наведених вище визначень можна зробити висновок, що більшість авторів розуміє під капіталом певні грошові накопичення, доходи і надходження або фонди грошових ресурсів.
На практиці (наприклад, з метою бухгалтерського обліку) капітал визначається як власність, що належить фізичним або юридичним особам у даний момент і чітко відокремлена від доходу, отриманого від цієї власності протягом певного періоду.
Розглядаючи перспективи нарощення капіталу підприємства можна виділити такі напрями:
-    пошук інвесторів – покращення обладнання та якості продукції;
-    залучення інноваційних методів роботи і виробництва продукції.
Більш детально шляхи збільшення капіталу підприємства ми можемо розглянути на прикладі ПАТ «Дніпроенерго», що являється однією з провідних теплових енергогенеруючих компаній в Україні. Основним видом діяльності підприємства є виробництво електроенергії (частка в загальному виробництві електроенергії України становить близько 8,4%), а також виробництво теплової енергії.
Виробничий потенціал компанії складають три теплові електростанції — Криворізька, Придніпровська та Запорізька ТЕС із сумарною встановленою потужністю 8185 МВт, які знаходяться на території двох найбільш промислово розвинених областей України — Запорізької та Дніпропетровської. Загальна встановлена електрична потужність блоків ТЕС складає 8 185 МВт, або 16 % від загальної встановленої потужності електростанцій України, теплова — 1 983 Гкал/г.[7]
Відповідно до сформованої «Інвестиційної програми на 2012 рік по ПАТ «Дніпроенерго» загальна планова вартість капіталовкладень дорівнює 2 153,7 млн.грн. (з ПДВ).[8]
Інвестиційна діяльність ПАТ «Дніпроенерго» у 2012 році орієнтована на збільшення виробничого потенціалу компанії, заміну застарілого обладнання та підвищення його техніко-економічних показників і продовження строку експлуатації, збереження частки компанії в загальному обсязі виробництва електроенергії тепловою генерацією на рівні не нижче рівня попереднього року, а також направлена на виконання вимог діючих нормативних документів з охорони навколишнього середовища, пожежної безпеки та охорони праці, сприяє розвитку інформаційних технологій, тощо.
Джерелами наповнення інвестиційної програми визначені власні кошти компанії, кредитні кошти та кошти, які будуть отримані за рахунок інвестиційної складової до тарифу з продажу електричної енергії. Фінансування інвестиційної програми передбачено в сумі 2 370,9 млн. грн з ПДВ.
У стратегічному плані розвитку ПАТ «Дніпроенерго» до 2030 р. Компанія працює в напрямку залучення інвестицій для реконструкції існуючих блоків та будівництва нових, з використанням сучасних технологій з одночасним підвищенням ефективності природоохоронних систем за рахунок зниження викидів у навколишнє середовище.

Список використаної літератури:
1. Біла О.Г. Фінансове планування і прогнозування: Навч. Посібник/ О.Г. Біла – Львів: Компакт ЛВ, 2009. –312 с.
2. Бланк И. А. Управление формированием капитала / И. А. Бланк. – К.: Ника-Центр, 2010. – 512 с.
3. Зятковський І.В. Теоретичні засади фінансів підприємств/І.В. Зятковський. - Фінанси України. –2011. - № 4. – С. 25.
4. Корнійчук Л.Я. Історія економічних вчень /Л.Я. Корнійчук. – К.: КНЕУ, 1999. – 564 с
5. Мочерний С.В. Економічна теорія: Посібник для студентів вищих закладів освіти/ С.В. Мочерний. – К.: Вид. центр "Академія", 2010 – 592 с. (Гаудеамус).
6. Опарін В.М. Фінансові ресурси: проблеми визначення та розміщення// В.М. Опарін. - Вісник НБУ. – 2010, № 5. – С. 11.
7. ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго». Режим доступу: http://www.ecu.gov.ua/ua/company/structure/dn.html
8. «Фінансові показники ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» за 2012 рік». Режим доступу: http://www.dtek.com/uk/investor-relations/financial-data

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ВПЛИВ ОПОДАТКУВАННЯ НА ІНВЕСТИЦІЙНУ АКТИВНІСТЬ ДОМОГОСПОДАРСТВ
12.12.2012 21:03
СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ АКТИВНОСТІ ПЕРСОНАЛУ НА ПІДПРИЄМСТВІ
12.12.2012 17:02
СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА В СУЧАСНИХ УМОВАХ
12.12.2012 01:26
ПРОБЛЕМИ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
10.12.2012 18:54
СТРАТЕГІЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ В ТВАРИННИЦТВІ
05.12.2012 17:31
АНАЛІЗ РОЗВИТКУ ВІТЧИЗНЯНОГО РИНКУ ПЕРЕСТРАХУВАННЯ
05.12.2012 17:11




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.207 сек. / Mysql: 1630 (0.164 сек.)