:: ECONOMY :: СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА В СУЧАСНИХ УМОВАХ :: ECONOMY :: СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА В СУЧАСНИХ УМОВАХ
:: ECONOMY :: СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА В СУЧАСНИХ УМОВАХ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА В СУЧАСНИХ УМОВАХ

 
12.12.2012 01:26
Автор: Жук Ірина Валеріївна, студентка Луцького національного технічного університету
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;]
Сьогодні інноваційна діяльність стала рушійною силою економічного, технологічного, політичного, екологічного та соціального розвитку суспільства. В загальному вигляді інноваційна діяльність підприємства направлена на пошук і реалізацію інновацій з метою розширення асортименту і підвищення якості продукції та її конкурентоспроможності, вдосконалення технологій і організації виробництва, виходу на нові ринки збуту, адаптації до змін зовнішнього середовища, а також створення загальних умов для довгострокової стабільності. У зв’язку з цим особливого значення набувають проблеми вивчення управління інноваційною діяльністю в процесі розвиту вітчизняних підприємств на сучасному етапі.
Управління інноваційною діяльністю, слід розглядати як діяльність, яка із отриманням інформації про зовнішнє та внутрішнє середовище передбачає вплив керівної системи через об’єднувальні, загальні та конкретні функції управління інноваційною діяльністю, через соціально-психологічні, економічно-технічні та адміністративно-правові методи управління інноваційною діяльністю та через підготовку, ухвалення та реалізацію управлінського рішення про інноваційну діяльність на керовану систему з метою досягнення ефективних соціальних, економічних, та технологічних нововведень [1].
З метою забезпечення ефективності управління інноваційною діяльністю на вітчизняних підприємствах на сучасному етапі, керівники повинні більш глибоко розуміти даний процес і розглядати його обов’язково з точки зору системного підходу. Тобто, на підприємствах повинна існувати система управління інноваційною діяльністю. 
Система управління інноваційною діяльністю підприємства має містити чотири підсистеми: – науково-технічного розвитку, керовану, забезпечуючу і керуючу підсистеми. Підсистема науково-технічного розвитку займається розробкою і прогнозуванням майбутніх потреб підприємства. Керована підсистема – об'єкт управління – включає функціональні служби, основні і допоміжні виробничі підрозділи, які реалізують наукові розробки. Забезпечуючи підсистема формує необхідні матеріальні, трудові, фінансові ресурси для керованої підсистеми. Керуюча підсистема – суб'єкт управління – найбільш складна і значуща в системі управління інноваційною діяльністю. Загальні функції керуючої підсистеми інноваційної діяльності підприємства включають розробку інноваційної стратегії і створення нових організаційних структур управління, проведення аналізу і планування інноваційної діяльності з урахуванням стратегічних і поточних планів підприємства, реалізацію ефективного контролю за виконанням ухвалених рішень. При цьому кожна конкретна функція є комплексною за змістом і включає всі загальні функції управління [2].
Отже, система управління інноваційною діяльністю дозволяє гнучко реагувати на зміни та вирішувати такі складні проблеми, як вибір і обґрунтування оптимальної для інноваційної діяльності організаційної структури підприємства, проведення оцінки економічної ефективності інноваційних процесів, а також координацію процесів інноваційної діяльності в цілому.

Література:
1. Колінко Н.О. Структурно-логічна схема управління інноваційною діяльністю // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/nataral/Vnulp/Menegment/2012_727/48.pdf.
2. Топух І.П. Управління інноваційною діяльністю  підприємства в умовах ринкової економіки // І.П. Топух., І.В. Лавриненюк // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/Vsunu/2011_11_1/Topuh.pdf.


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
КАПІТАЛ ПІДПРИЄМСТВА ТА ШЛЯХИ ЙОГО ЗБІЛЬШЕННЯ
19.12.2012 17:46
ВПЛИВ ОПОДАТКУВАННЯ НА ІНВЕСТИЦІЙНУ АКТИВНІСТЬ ДОМОГОСПОДАРСТВ
12.12.2012 21:03
СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ АКТИВНОСТІ ПЕРСОНАЛУ НА ПІДПРИЄМСТВІ
12.12.2012 17:02
ПРОБЛЕМИ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
10.12.2012 18:54
СТРАТЕГІЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ В ТВАРИННИЦТВІ
05.12.2012 17:31
АНАЛІЗ РОЗВИТКУ ВІТЧИЗНЯНОГО РИНКУ ПЕРЕСТРАХУВАННЯ
05.12.2012 17:11




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.211 сек. / Mysql: 1630 (0.168 сек.)