:: ECONOMY :: АНАЛІЗ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі ПАТ «Козятинхліб») :: ECONOMY :: АНАЛІЗ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі ПАТ «Козятинхліб»)
:: ECONOMY :: АНАЛІЗ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі ПАТ «Козятинхліб»)
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

АНАЛІЗ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі ПАТ «Козятинхліб»)

 
12.12.2012 00:13
Автор: Черницька Аліна Миколаївна, Вінницький соціально-економічний інститут Університету «Україна»
[Секція 1. Економіка та підприємництво; ]
«Система управління підприємством» – одне з ключових понять менеджменту, яке тісно пов’язане з цілями, функціями, процесом управління, роботою менеджерів і розподілом між ними повноважень для виконання певної мети. В рамках цієї системи протікає весь управлінський процес, в якому беруть участь менеджери всіх рівнів, категорій і професійної спеціалізації.
Cистема управління підприємством – це принципи та механізми прийняття рішень, проходження інформації, планування, а також системи мотивації та матеріального стимулювання [4, с.189].
Система управління організації створена і побудована на основі здійснення своєчасно і якісно виконаних усіх процесів, які протікають в ній, задля отримання кінцевого результату – прибутку. Таким чином, з метою безперервного вдосконалення, розвитку як системи в цілому, так і її окремих складових керівники досить велику увагу приділяють саме системі управління. Вочевидь, що вивчення і вдосконалення системи управління, як в рамках окремої організації так і держави, суспільства в цілому сприяє швидкому досягненню поставлених цілей і завдань.
Аналіз системи управління має досить важливе значення для будь-якого підприємства, тому що цей аналіз дає можливість виявити конкурентоспроможність підприємства, а також визначити ті частини системи, які вимагають екстреного втручання для подальшого функціонування на ринку.
Питанню аналізу й оцінки систем управління на підприємствах присвячені більшість сучасних праць зарубіжних науковців, таких як М. Портер, І. Ансофф, П. Дойль, А.А. Томпсон, А.Дж. Стрікленд, Д.А. Аакер, П. Друкер та інші. Також важливо зазначити, що вагомий внесок у розвиток аналізу системи управління підприємством зробили й вітчизняні вчені, зокрема: М.М. Алексєєва, К.І. Вахитов, О.С. Віханський, А.П. Градов, М.П. Гріценко, А.Н. Люкшинов, В.Д. Маркова, М.В.Мельник, С.А. Попов, А.Р. Поршнев, Р.А. Фатхутдінов, В.У. Шуган тощо.
Тривалий час аналіз управління розвивався як тематичний, а необхідність проведення загальносистемного аналізу вперше виникла при проектуванні й впровадженні автоматизованих систем управління. У сучасних умовах, коли в науці й на практиці прийнято керуватися системним підходом до розгляду та вирішення проблем, правомірно розглядати аналіз системи управління як важливу складову частину й самостійний напрям у системі комплексного економічного аналізу діяльності підприємства. [1, с.145].
3 огляду на актуальність для потреб управління і враховуючи те, що в сучасних умовах ця складова економічного аналізу є найменш розробленою, аналіз системи управління потребує особливої уваги та подальшої розробки.
Як відомо, до працівників системи управління підприємства в сучасних умовах ставляться високі вимоги, оскільки від якості й оперативності їх праці значною мірою залежать результати діяльності організації. У той же час їм значно більше уваги необхідно приділяти оцінці ефективності й обґрунтованості управлінських рішень, прийнятих на певному рівні працівником конкретного відділу чи підрозділу. За цих умов ми вважаємо, що проблеми більш повного володіння працівників апарату управління аналітичними навичками та їх здатність до ширшого застосування аналізу в управлінській діяльності набувають виключної актуальності [3, с.39].
Аналіз системи управління є комплексним і цілеспрямованим дослідженням стану і тенденцій розвитку основних елементів системи управління (підсистем і методів управління, організації управлінської праці, інформації, управлінської техніки), форм і порядку їх взаємодії в процесі розробки, прийняття та реалізації управлінських рішень у рамках певних об’єктів при їх взаємодії з аналогічними і системами вищого порядку [2, с.13].
Для визначення мети та програми аналізу враховується: суть проблеми, для вирішення якої проводиться аналіз; особливості об’єкта, що аналізується; наявність бази порівняння (аналога, еталона, моделі); реальність забезпечення необхідною інформацією; методичне забезпечення аналізу; виконавці аналітичних робіт (кадрове та технічне забезпечення); терміни виконання тощо.
Результати аналізу є базою оцінки суттєвості управлінського впливу на результативність діяльності керованого об’єкта, а також обґрунтування заходів щодо вдосконалення організації управління з метою забезпечення перспективної спрямованості та підвищення результативності управління.
Аналітично опрацьований матеріал використовують для оцінки рівня системи управління, виявлення прогресивних методів і «вузьких місць» у процесі управління,а також для розробки планів розвитку системи управління з врахуванням першочергових напрямів і реальних можливостей підприємства.
У свою чергу можна виділити два напрями аналізу системи управління:
1)    економічний механізм, тобто методи, прийоми та правила господарювання, що визначають основні умови функціонування підприємств і їх взаємозв'язків;
2)    організація управління,як сукупність прийомів і методів поєднання основних елементів управління в просторі і в часі.
За першим напрямком ми виявляємо результативність впливу системи управління на керований об’єкт, а в другому – здійснюємо оцінку економічності управління, раціональності існуючих організаційних структур і процесів управлінської діяльності.
Розглянемо основні аспекти аналізу системи управління діяльністю ПАТ «Козятинхліб».
Завданнями аналізу системи управління ПАТ «Козятинхліб» є:
-    встановлення відповідності системи специфіці завдань і особливостям об’єкта управління;
-    оцінка стану й ефективності діючої системи управління та її елементів;
-    з’ясування причин, що зумовлюють невідповідності та виявлення резервів підвищення ефективності управління;
-    діагностика перспектив розвитку системи управління та іі окремих елементів і можливостей адаптації до прогнозованих змін зовнішнього середовища;
-    виявлення передового вітчизняного та світового досвіду і можливостей його застосування.
Основними об’єктами аналізу системи управління ПАТ «Козятинхліб» є:
-    організація управління і рівень її економічності;
-    обґрунтованість і якість розроблюваних рішень;
-    методи впливу керуючої підсистеми на керований об’єкт і їх результативність.
Особливістю аналізу системи управління даного підприємства є виділення як самостійного об’єкта управління співвідношення і відповідності окремих елементів системи управління, зокрема:
-    керованої і керуючої підсистем;
-    економічного механізму й організації управління;
-    організаційно-виробничої і організаційно-управлінської системи;
-    - елементів підсистеми забезпечення (інформаційного, кадрового, технічного тощо);
-    системи правління різних рівнів.
Головною особливістю управління будь-якого підприємства є створення ефектиної системи управління,так і на ПАТ «Козятинхліб» в сучасних умовах розроблена ефективна система управління – це, перш за все, система, яка забезпечує швидку адаптацію підприємства до змін його бізнес-середовища за умов максимально можливого врахування запитів і задоволення потреб потенційних споживачів. Результатом ефективного функціонування системи управління є отримання прибутку.
Таким чином, комплексна цілісна методика аналізу системи управління діяльністю ПАТ «Козятинхліб» охоплює фактично всі її елементи, включаючи організаційні структури виробництва й управління, забезпечуючи підсистеми, економічні методи управління, можливості реорганізації систем управління, а також формування їх на нових об’єктах.

Список використаної літератури:
1.  Мельник М.В. Анализ и оценка систем управления на предприятии [Текст] /  М.В.Мельник – Финансы и статистика, 2008. – 256 с.
2.  Гроув Э.С. Высокоэффективный менеджмент // Акционерное и бухгалтерское дело. – 2007. – №12. – С. 12 – 15.
3.  Друкер П.Ф. Эффективное управление // Акционерное и бухгалтерское дело. – 2007. – № 12. – С. 38–40.
4.  Іванілов О. С. Економіка підприємства: підруч. [для студ. вищ. навч. закл.] / О. С. Іванілов – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 728 с.


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПРИЧИНИ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ ВІТЧИЗНЯНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
30.11.2012 14:15
ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ ЯК ОСНОВНЕ ДЖЕРЕЛО ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ ПІДПРИЄМСТВА
13.12.2012 16:20
ОЦІНКА ВИТРАТ НА СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПРАЦІВНИКІВ НА ПІДПРИЄМСТВІ
12.12.2012 21:15
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ МОНІТОРИНГУ БЕЗПЕКИ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ МІСТ
12.12.2012 20:41
РЕЙДЕРСТВО. РЕЙДЕРСЬКЕ ЗАХОПЛЕННЯ
12.12.2012 17:14
АНАЛІЗ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ У СФЕРІ ОПЛАТИ ПРАЦІ
12.12.2012 01:06
ПРОБЛЕМИ РОЗРОБКИ КАДРОВОЇ ПОЛІТИКИ НА ПІДПРИЄМСТВІ
12.12.2012 00:21
ЭКОНОМИЧЕСКАЯ ДИАГНОСТИКА КРИТИЧЕСКОГО СОСТОЯНИЯ ПРЕДПРИЯТИЯ И ПОИСК ПУТЕЙ ВЫХОДА ИЗ КРИЗИСА
10.12.2012 19:07
ПРОБЛЕМИ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ В СУЧАСНИХ ЕКОНОМІЧНИХ УМОВАХ
10.12.2012 18:07
ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ
05.12.2012 18:16




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.252 сек. / Mysql: 1599 (0.196 сек.)