:: ECONOMY :: АУДИТ ФОНДУ ОПЛАТИ ПРАЦІ ТА РОЗРАХУНКІВ ЗА ВИПЛАТАМИ ПРАЦІВНИКАМ :: ECONOMY :: АУДИТ ФОНДУ ОПЛАТИ ПРАЦІ ТА РОЗРАХУНКІВ ЗА ВИПЛАТАМИ ПРАЦІВНИКАМ
:: ECONOMY :: АУДИТ ФОНДУ ОПЛАТИ ПРАЦІ ТА РОЗРАХУНКІВ ЗА ВИПЛАТАМИ ПРАЦІВНИКАМ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

АУДИТ ФОНДУ ОПЛАТИ ПРАЦІ ТА РОЗРАХУНКІВ ЗА ВИПЛАТАМИ ПРАЦІВНИКАМ

 
11.12.2012 14:23
Автор: Овсюк Ніна Василівна, кандидат педагогічних наук, Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ
[Секція 3. Облік, статистика і аудит;]
В умовах проведення економічних реформ, коли соціальна політика держави спрямована на підвищення якості життя та добробуту населення аудит фонду оплати праці та розрахунків за виплатами працівникам, як основного джерела доходів працездатних громадян набуває подальшого вагомого значення у суспільстві.
На одному з останніх засідань Комітету з економічних реформ 6 вересня 2012 р. особливу увагу було звернуто на підвищення рівня зайнятості населення та заробітної плати. Тому, з метою виконання поставлених завдань, визначення та удосконалення методики аналітичних процедур при аудиті фонду та розрахунків з оплати праці є досить актуальним.
Метою публікації є визначення аналітичних процедур, доцільних при виконанні аудиту фонду оплати праці та розрахунків за виплатами працівникам, дослідження їх особливостей та напрямів удосконалення.
Науковці, які займаються вирішенням проблем аудиту, такі як Н. Дорош, Т. Каменська, О. Петрик, І. Пилипенко, О. Редько, В. Сопко, В. Шевчук та інші, в своїх працях досліджували аспекти розвитку аудиту, методику  аналітичних процедур при аудиті різних об'єктів. Але в умовах поглиблення ринкових відносин аудит фонду оплати праці та розрахунків за виплатами  працівникам потребує подальшого дослідження.
Перевірка штатного розкладу, а також нарахувань з оплати праці є одним з головних напрямів контролю за правильним використанням встановленого на підприємстві фонду оплати праці.
Результат перевірки потрібно узагальнити в наступній таблиці 1, яка додається до аудиторського висновку[1].


Таблиця 1


Розрахункова таблиця штатних одиниць та нарахованої заробітної плати працівникам підприємства



Наведені дані в таблиці 1 повинні бути підтверджені документально. Ці дані потрібно ретельно перевірити, тому що в документах підготовлених за результатами аудиту будуть вказані посадові особи винні у виникненні порушень та зловживань.
Аудит фонду оплати праці має важливе значення в системі загального контролю. На підприємствах заробітна плата разом з нарахуваннями складає значну  частину витрат. Тому перевірці фонду заробітної плати потрібно приділяти особливої уваги.
Починати перевірку фонду оплати праці потрібно з визначення правильності і своєчасності розрахунків з оплати праці. Плановий фонд оплати праці підприємства потрібно співставити  з фондами оплати праці між його структурними підрозділами, що допоможе виявити випадки незаконного «резервування» частини фонду оплати праці, який залишається у розпорядженні керівництва підприємства або, навпаки, з'ясувати  заплановане підприємством перевищення фонду оплати праці.
Після перевірки правильності оформлення планового фонду оплати праці потрібно перевірити його фактичний склад.
Аудит використання фонду оплати праці по категоріям працівників потребує використання методів аналізу господарської діяльності і повинен бути ув'язаний з різними показниками виконання планів підприємства.
Доцільно окремо аналізувати фонд оплати праці виробничого персоналу і адміністративного.
Особливо ретельно потрібно перевіряти фонд оплати праці робітників позаштатного складу. Аудитор повинен з'ясувати, чи правильно були нараховані суми до виплати цим працівникам.
Даними для перевірки звітного фонду оплати праці слугують картки аналітичного обліку основної і додаткової заробітної плати, особові рахунки робітників і службовців. Одночасно потрібно використовувати дані перевірки касових операцій з метою виявлення тих випадків оплати праці, які не були відображені на рахунку основної і додаткової заробітної плати, а тому не враховані в звітному фонді оплати праці.
Під час перевірки окремих виплат позаштатному складу потрібно встановити, чи були вони оформлені трудовими договорами, чи існують документи, що підтверджують дійсне виконання робіт (акти виконаних робіт, наряди тощо).
При аудиті розрахунків з робітниками і службовцями необхідно встановити правильність оформлення виконаних робіт, нарахування заробітної плати, утримань із неї та своєчасність проведення розрахунків з працівниками.
Правильність нарахування заробітної плати перевіряється за допомогою розрахунково – платіжних відомостей, які потрібно співставляти з записами в особових рахунках.
Перевірка фонду оплати праці і розрахунків за виплатами працівникам є досить трудомістким процесом. Однак вибір методів і процедур перевірки – це право самого аудитора на власне професійне судження. Разом з цим, таке судження обов’язково має бути аргументованим, обґрунтованим і задокументованим у робочих документах аудитора[2].
Аудит як важливий вид фінансового контролю має не тільки підтверджувати достовірність облікових даних, а й робити діагностику ефективності  діяльності господарюючого суб’єкту для розробки стратегічних програм розвитку бізнесу[3]. Зазначене дасть змогу прогнозувати фінансову діяльність підприємства, впливати на ефективність його роботи, запобігати банкрутству та іншим негативним явищам.

Список використаної літератури:
1. Лазуренко В.І. Аудит: підручник / [В.І. Лазуренко, В.Ю. ,Захарченко, А.О. Соболь]. – Донецьк: Каштан, 2011. – 496 с.
2. Редько О. Ю. Процедури аудиту як основа професійної практики / О.Ю.Редько, К. Редько // Бухгалтерський облік і аудит. – 2011. - №6. – С.45-50.
3. Сурніна К. Методика аналітичних процедур при аудиті фінансової звітності (на прикладі хлібопекарних підприємств України) / К.Сурніна // Бухгалтерський облік і аудит. – 2012. - №5. – С.41-48.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.310 сек. / Mysql: 1599 (0.25 сек.)