:: ECONOMY :: РОЛЬ І МІСЦЕ РЕЙТИНГОВИХ АГЕНСТВ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: РОЛЬ І МІСЦЕ РЕЙТИНГОВИХ АГЕНСТВ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: РОЛЬ І МІСЦЕ РЕЙТИНГОВИХ АГЕНСТВ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

РОЛЬ І МІСЦЕ РЕЙТИНГОВИХ АГЕНСТВ В УКРАЇНІ

 
11.12.2012 11:12
Автор: Сас Христина Іванівна, магістр, Львівський Інститут банківської справи УБС НБУ
[Секція 5. Банківська справа. Фінанси, грошовий обіг та кредит;]
Банківська діяльність тісно пов’язана з невизначеністю, а отже завжди супроводжується цілим рядом ризиків. Кожен банк надзвичайно ретельно оцінює та аналізує усі «за» і «проти» під час вибору партнерів для співпраці, адже сьогодні дуже часто ціна помилки буває занадто високою.
У свою чергу, юридичні і фізичні особи – клієнти банку, також ретельно підбирають з яким банком ефективніше вести свій бізнес чи довірити власні кошти, задля отримання максимального рівня доходу.
На сьогоднішній день суттєву допомогу для прийняття адекватного рішення можуть надати банківські рейтинги, побудовані на реальних показниках і дають правдиві дані про стан справ в установі. Це дуже важливо, бо основа діяльності будь-якого банку – це довіра до нього, і коли успіхи банку підтверджені сторонньою об’єктивною оцінкою авторитетного рейтингового агентства, це надає діяльності банку більшої прозорості і впевненості в його стабільності.[1]
Рейтинг банку це – оцінка його спроможності своєчасно і в повному обсязі відповідати за свої зобов’язання (виплачувати вклади, нараховані відсотки, кредитувати у запланованих обсягах тощо), прибутково працюючи при цьому. [1]
Основний принцип складання рейтингу полягає у незалежному або об’єктивному відображенні місця банку серед інших учасників ринку за допомогою певним чином обробленої фінансової, статистичної та іншої інформації, яка перетворюється на групу показників. Рейтингові агентства також аналізують та порівнюють такі, індивідуальні для кожного банку сторони, як: ділові зв’язки, рівень менеджменту, маркетингові стратегії, стиль управління. Такий аналіз дає користувачеві можливість отримати різнопланову інформацію про установу, висвітлити усі переваги та недоліки на фоні конкурентів.
Рейтингова оцінка найчастіше проводиться у таких напрямах: Кредитні рейтинги, Рейтинги фінансової стійкості, Рейтинги корпоративного управління, Рейтинги надійності депозитів, Рейтинги професійної надійності та ін.
В Україні відомими рейтинговими агентствами є: Кредит-Рейтинг, IBI-Rating, «Стандарт-Рейтинг», Українське Кредитно-Рейтингове Агентство, Національне рейтингове агентство «Рюрик», Експерт-Рейтинг.[2]
Також популярністю серед населення користуються різноманітні рейтингові проекти засновані на базі періодичних видань (Фокус, Forbes, Експерт), чи Інтернет – сторінках («Реальна економіка», «Prostobank.ua», «Vkladchik.in.ua») та ін.
Наприклад, фахівці «Реальної економіки» опублікували черговий щопіврічний рейтинг надійності депозитних внесків в українських банках, розрахований на основі офіційних даних за перше липня 2012 року.
Рейтинг надійності депозитів відображає найважливіші фактори привабливості банків для вкладників, які можливо розрахувати на основі відкритої інформації.
Проаналізувавши отриману інформацію «Реальна економіка» підбила наступні підсумки: обсяг вкладів фізичних осіб зріс на майже 4 мільярди доларів (10,3%) протягом перших 6 місяців 2012 року. Під час аналогічного періоду 2011 року фізичні особи збільшували депозитний портфель на 3,2мільярди, а в першій половині 2010 року – на 4мільярди у перерахунку на американську валюту.[3]
Лідерами по залученню коштів фізичних осіб за перші 6 місяців 2012 року стали Приватбанк – 8,1 мільярда гривень, Ощадбанк – 3,8 мільярда, Дельта банк 2,2 мільярда.
Найбільший відтік коштів населення зафіксований у банках Форум – 805 мільйонів та Промінвестбанк – 475 мільйонів гривень.
Населення країни турбується щодо стабільності курсу гривні, внаслідок чого в липні обсяги депозитів фізичних осіб у гривні скоротилися на 0,4%, в той час як депозити у валюті зросли на 2,1%.[3]
До рейтингової таблиці «Реальної економіки» увійшли 31 найбільших банків з першої та другої групи за класифікацією НБУ. Загальний обсяг депозитів населення, залучених даними фінансовими установами складає 81,6 % усіх вкладів фізичних осіб в Україні.
До трійки лідерів за надійністю депозитів у першій половині 2012 року потрапили Ощадбанк, Укрексімбанк та Укрсиббанк. Слід відзначити, що стабільний рівень рейтингу показали вітчизняні кити банківського рітейлу – Приватбанк та Дельта Банк, які продовжують високими темпами нарощувати активність в роботі з коштами населення, про що свідчить динаміка залучення депозитів і лідерство за зростанням ринкової частки.
Сьогодні представлено надзвичайно багато рейтингів, які покликані не знищити банківську установу, а навпаки реально оцінити і надати ефективні орієнтири для роботи.
При прийнятті людьми економічних рішень, рейтинги посідають далеко не останні місце. Їх враховують і значним плюсом рейтингу є те, що він ставиться незалежними агентствами, які не є зацікавленні у наданні завуальованої інформації. Присвоєння рейтингу – це не кінець дослідження банку, а навпаки – точка відліку. Агентства проводить постійний моніторинг всіх присвоєних рейтингів, відслідковуючи важливі фактори, що можуть вплинути на їх рівень. Агентства залишають за собою право за наявності суттєвих підстав в будь-який момент часу змінити рівень рейтингу.

Список використаних джерел:
1. Аналіз банківської діяльності: Підручник / А. М. Герасимович, М. Д. Алексеєнко, І. М. Парасій-Вергуненко та ін.; За ред. А. М. Герасимовича. — К.: КНЕУ, 2004. — 599 с.
2. Bankografo.com - аналітичний проект про банківський сектор України
3. Реальна економіка http://real-economy.com.ua


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК КЛІЄНТІВ І БАНКУ ЧЕРЕЗ СИСТЕМУ «КЛІЄНТ-БАНК»
30.11.2012 15:25
АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННИХ ПЛАТЕЖІВ НБУ
30.11.2012 15:14
РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У БАНКІВСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
30.11.2012 15:00
РОЗВИТОК ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ В УКРАЇНІ У ПОСТКРИЗОВИЙ ПЕРІОД
30.11.2012 14:28
ОСОБЛИВОСТІ ЯКІСНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕПОЗИТНИМИ РЕСУРСАМИ БАНКУ
30.11.2012 14:03
ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ КРЕДИТНОГО БРОКЕРИДЖУ
12.12.2012 21:48
ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ БЮДЖЕТНИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ ДЕРЖАВНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ
12.12.2012 17:48
ОБГРУНТУВАННЯ СТРАТЕГІЇ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВОЮ БЕЗПЕКОЮ БАНКУ
12.12.2012 16:50
ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ФІНАНСОВОГО КОНСАЛТИНГУ В УКРАЇНІ
12.12.2012 16:36
ДІЯЛЬНІСТЬ НЕДЕРЖАВНИХ ПЕНСІЙНИХ ФОНДІВ В УКРАЇНІ
11.12.2012 11:03




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.176 сек. / Mysql: 1599 (0.137 сек.)