|
|
|
МОТИВАЦІЯ ПЕРСОНАЛУ ОБЛАСНОЇ МОЛОДІЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
|
16.04.2012 11:58 |
Автор: Лозовський Олександр Миколайович, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту Вінницького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету; Мельник Олександр Васильович, магістр Вінницького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету
|
[Секція 2. Менеджмент. Маркетинг;] |
Зростання ролі громадського сектору в житті нашого суспільства на сьогодні вимагає високого рівня професіоналізму від його лідерів. Менеджмент громадських організацій дещо відрізняється від управління прибутковим чи державним сектором. Мотивація працівників, членів та волонтерів громадських організації одне з основних питань для забезпечення успішної діяльності організацій третього сектору. Правильна організація мотивації працівників в молодіжній громадській організації визначає рівень успішності діяльності та результативність організації. Людський фактор є головною рушійною силою в діяльності організації [1, 124]. Основні способи мотивації персоналу це нормативна мотивація та стимулювання. Нормативна мотивація в громадській молодіжній організації відбувається шляхом спонукання людини до певної поведінки методами ідейно-психологічного впливу. Як правило працівники та волонтери молодіжної громадської організації глибоко поділяють ідеї, мету створення та статутні завдання тієї організації в якій вони працюють. Діяльність організації дуже щільно співпадає з їх поглядами, життєвими принципами, тому, зазвичай, люди і долучаються тим чи іншим чином до діяльності. Одним з найскладніших моментів такої мотивації є правильне розуміння ролі керівника і підлеглого, керівник повинен мати значні кваліфікаційні і моральні переваги, бути зразком для підлеглого [2]. Стимулювання впливає не безпосередньо на особистість, а на зовнішні обставини працівника чи волонтера молодіжної громадської організації, за допомогою стимулів, що спонукають працівника до певної поведінки. Існують такі види стимулювання як ідеологічні (ще називають їх морально-психологічні), тобто моральне стимулювання і звичайно матеріальне. Для багатьох працівників молодіжних громадських організацій гарним стимулом є приміром можливість участі в міжнародних програмах обміну, які передбачають поїздки по різним місцям України а також за кордон. Також важливим є такий із заходів морального стимулювання, як організаційне стимулювання, коли в працівника є можливість кар’єрного і професійного росту [3, 6]. Оплата праці, як грошова винагорода за роботу працівника молодіжної громадської організації не є основним у мотивації. Часто громадською діяльністю займаються альтруїстично налаштовані молоді люди, або ті, які мають інші джерела фінансів – чи інша робота (не в громадській організації), чи стипендія, чи власний бізнес. Отже, для мотивації персоналу молодіжної громадської організації застосовують такі ж методи мотивації, як і в комерційних підприємствах чи державному управлінні, але є певні особливості і акценти при виборі стимулів зміщуються від матеріальних (зарплатня, підвищення по службі, збільшення окладу), до моральних та ідеологічних стимулів.
Список використаної літератури: 1. Кузьмінський В. О. «Управління неприбутковою організацією», Київ, «Логос», 2006р., 168 с. 2. Пушкар Р. М., Тарнавська Н. П. «Менеджмент: теорія та практика», Тернопіль, 2003 р., «Карт-бланш», 490 с. 3. Інгрем Ричард Т. «Десять основних обов’язків органу врядування неприбуткової організації», Київ, «КМ Академія», 2003 р., 35 с.
|
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
|
|
|