:: ECONOMY :: СТРАТЕГІЧНЕ ПРОСУВАННЯ ПРОДУКЦІЇ АЕРОКОСМІЧНОЇ ГАЛУЗІ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ НА РИНКИ ПІВНІЧНОЇ АФРИКИ :: ECONOMY :: СТРАТЕГІЧНЕ ПРОСУВАННЯ ПРОДУКЦІЇ АЕРОКОСМІЧНОЇ ГАЛУЗІ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ НА РИНКИ ПІВНІЧНОЇ АФРИКИ
:: ECONOMY :: СТРАТЕГІЧНЕ ПРОСУВАННЯ ПРОДУКЦІЇ АЕРОКОСМІЧНОЇ ГАЛУЗІ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ НА РИНКИ ПІВНІЧНОЇ АФРИКИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СТРАТЕГІЧНЕ ПРОСУВАННЯ ПРОДУКЦІЇ АЕРОКОСМІЧНОЇ ГАЛУЗІ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ НА РИНКИ ПІВНІЧНОЇ АФРИКИ

 
11.04.2012 19:50
Автор: Тюпа Дмитро Іванович, старший викладач, заст. завідуючого кафедри міжнародних економічних відносин Міжнародного Слов’янського університету, м. Харків
[Секція 8. Світова економіка та міжнародні відносини;]

Присвячується синові Максу


Регіон Північної Африки має величезний економічний потенціал у розвитку аерокосмічної галузі промисловості України, де однією із країн щодо співпраці з українськими компаніями виступав до певного часу стратегічний партнер України – Лівія.
Українсько-лівійська активізація зовнішньоекономічної діяльності у аерокосмічній галузі, за нашим дослідженням, почалася тільки у 2008 році, що було пов’язано з тяжким фінансовим становищем на харківському авіазаводі в зв’язку з тим, що Верховна Рада України не розглядала питань щодо внесення змін до держбюджету 2008 року. Жоден банк не мав наміру надавати заводу кредит, хоча у виробництві за різною мірою готовності знаходилися 19 літаків. У 2007-2008 рр. харківський авіазавод не передав замовникам жодного літака, але наприкінці 2008 року завод планував поставити до Лівії літак Ан-74 ТК300, та займатися виконанням контрактів щодо поставки літаків до Єгипту. Для ефективної роботи завод повинен випускати 12-15 літаків на рік [1].
Єгипет виступав до певного часу другорядним стратегічним партнером України у розвитку зовнішньоекономічної діяльності в регіоні Північної Африки у галузі аерокосмічної промисловості та просування продукції українських компаній аерокосмічного сектору економіки на цей ринок. У 2002 році Україна намагалася допомогти Єгипту у спільному будівництві космічного супутника щодо дослідження мінералів за фінансуванням Єгипту [2].
Рис. 1. розкриває сутність етапів стратегічного просування продукції та компаній аерокосмічної галузі України на ринки країн Північної Африки.



Через п’ять років у 2007 році, за нашим дослідженням, продовжилися взаємовідносини України та Єгипту в космічному секторі економіки у вигляді спільного запуску з космодрому Байконур за допомогою ракети-носія «Дніпро» супутників виробництва Єгипту, Саудівській Аравії, Італії, Сполучених Штатів і Росії. Також велася підготовка щодо запуску єгипетського супутника «EgyptSat», шести супутників «SaudiSat-3» і п’яти супутників «SaudiComSat» Саудівської Аравії і обговорювалися проблеми, пов’язані з будівництвом ще двох сенсорних супутників EgyptSat-2 і EgyptSat-3 після успішного запуску Україною першого супутника Єгипту «EgyptSat-1». Співпраця проектного бюро «Південне» із запуску єгипетських супутників почалося з виграшу міжнародного тендеру, проведеного єгипетським урядом у 2001 році зі створення першого єгипетського сенсорного супутника «EgyptSat», що відкрило нові перспективи космічного співробітництва між двома державами [3, 4].
У 2008 році між Україною та Єгиптом обговорювались перспективи та умови підписання угоди про співробітництво в галузі дослідження і використання космічного простору в мирних цілях. Українські експерти також брали участь у поточних роботах з будівництва центру з контролю за супутниками під Каїром [5].
У висновку до недоліків з перспектив виходу українських компаній на ринки Північної Африки можна віднести те, що більшість країн регіону потребують не тільки укладання зовнішньоекономічного контракту, але і інвестицій у цей проект, тому як правило існує невелика кількість проектів які фінансуються урядом цих країн. До конкурентних переваг ми можемо віднести наявність величезного досвіду України в авіабудуванні, та реальності перспектив отримати перемогу у зовнішньоекономічному тендері.

Список використаної літератури:
1. Информационное агентство "Статус-кво" Харьковский авиазавод до конца года планирует поставить в Ливию Ан-74 [Электронный ресурс].- "STATUS QUO".- Режим доступу: http://www.sq.com.ua/ukr/.19.09.2008г. Загол. с экрана.
2. Ukraine-Egypt-space-cooperation [Електронний ресурс]: Ukraine will assist Egypt in building space satellite.-Ukraine News.-Kyiv: Interfax-Ukraine.-Режим доступу: www.accessmylibrary.com.17.05.2002.Загол. з екрану.
3. Dnepr launch vehicle with satellites to be launched from Baikonur March 27 [Електронний ресурс] / Interfax Ukraine Business Daily; Ukraine Business Report Daily.-Режим доступу: www.accessmylibrary.com. 13.03.2007.Загол. з екрану.
4. Ukraine, Egypt discussing Egyptsat-2, Egyptsat-3 satellites construction [Електронний ресурс] / Interfax Ukraine Business Weekly; Ukraine Business Report Weekly.-Режим доступу: www.accessmylibrary.com.  25.04.2007. Загол. з екрану.
5. Ukraine's ambassador, Egypt’s space agency head discuss cooperation in space exploration [Електронний ресурс] / Interfax Ukraine Business Daily; Ukraine news.-Режим доступу: www.accessmylibrary.com. 19.01.2008. Загол. з екрану.


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
КРЕДИТНІ ДЕРИВАТИВИ ДРУГОГО ПОКОЛІННЯ
23.04.2012 09:20
НА ШЛЯХУ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
16.04.2012 11:13
МІЖНАРОДНА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
11.04.2012 10:00
МИТНО-ТАРИФНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНИ В ПЕРІОД ІНТЕГРАЦІЇ ТА ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОГОСПОДАРСЬКИХ ЗВ’ЯЗКІВ
09.04.2012 11:48




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.377 сек. / Mysql: 1570 (0.309 сек.)