:: ECONOMY :: КРЕДИТ ЯК ЧИННИК ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ :: ECONOMY :: КРЕДИТ ЯК ЧИННИК ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ
:: ECONOMY :: КРЕДИТ ЯК ЧИННИК ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

КРЕДИТ ЯК ЧИННИК ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ

 
15.02.2012 22:42
Автор: Ардімасова Ірина Станіславівна, студентка Чорноморського Державного Університету імені Петра Могили; Ширинян Сюзанна Віталіївна, студентка Чорноморського Державного Університету імені Петра Могили
[Секція 1. Економіка та підприємництво; ]
У статті розглянуто вплив кредитування на економічне зростання країни.
Ключові слова: економічне зростання, кредитування, домогосподарства, підприємства.
Постановка проблеми.  В умовах ринкових відносин важливим залишається питання сталого економічного зростання. В сучасних умовах недостатньо уваги приділяється дослідженню питання кредитування, тому необхідно розглянути вплив кредитування на економічне зростання України.
Аналіз останніх досліджень та публікацій. Питанням економічного зростання приділяли увагу багато економістів: А.Сміт, Д.Рікардо, Ж.Сей, К.Маркс, А.Маршалл, І.Фішер. П.Самюельсон звертав увагу на економічне зростання в економічній політиці. Й. Шумпетер розглядав проблем розвитку та зростання економіки із розвитком теорії кредиту. Різні аспекти економічного зростання досліджувались у працях  вітчизняних економістів:  В.Базилевича, В.Геєця, В.Опаріна. С.Дзюбик і В.Литвинець висвітлювли питання стимулювання економічного зростання в українській економіці. В.Попов розглядав необхідність проведення ринкових перетворень задля економічного зростання. В.Вітлінський розглядав проблему оцінки фінансового механізму економічного зростання.
Мета  дослідження виявити вплив кредитування на економічне зростання України.
Виклад основного матеріалу.  Не зважаючи на те, що багато вчених і науковців приділяють увагу питанню економічного зростання, залишається недостатньо досліджені проблеми. Економічне зростання -  це складний процес, тому для отримання гарантованого і бажаного результату необхідно мати чіткий план розвитку держави.
Загальновідомими факторами економічного зростання є розвиток промисловості, інвестування, нагромадження, науково-технічний прогрес, освіта і кредитування. Питанню кредитування як фактору економічного зростання в останній час не приділяється достатньої уваги, тому вважаємо за доцільне проаналізувати цей вплив.
Протягом останнього часу темпи зростання економіки України були нестабільними. Зростання економіки залежить не в останню чергу від інноваційної діяльності, розвитку промисловості,  які потребують великий обсяг кредитних ресурсів.
Використання кредиту здійснюється завдяки перетворенню позичкового капіталу. Зростання обсягу залучених до банківської системи коштів від населення і суб’єктів господарювання при зниженні процентних ставок банків за позиками дає можливість збільшити обсяги кредитних вкладень у розвиток продуктивних сил країни.
Здатність кредитного ринку ефективно розподіляти фінансові ресурси між потенційними позичальниками відповідно до потреб фінансування економіки – важлива умова забезпечення стабільного економічного зростання .



Виходячи з даних таблиці, можна зробити висновок, що протягом 2006 – 2007 рр. відбувалося поступове зростання ВВП України, що в свою чергу призводить до економічного зростання. Протягом докризових років в абсолютних розмірах збільшувався рівень кредитування, що було пов’язано з валютною та кредитною політикою НБУ. Але з настанням кризи виникає ряд обмежень для отримання кредиту, що пов’язано з великою кількістю неповернених позик. В свою чергу це призводить до зменшення позичкового капіталу.
Кредитування є дієвим механізмом економічного зростання. Воно ефективно впливає на діяльність  всіх економічних інститутів(домогосподарств,
підприємств, держави, та ін.).
Розглянемо кредитування домогосподарств. Кредити для домогосподарств сприяють більш повному задоволенню потреб фізичних осіб, породжують нові потреби, що безпосередньо впливають на зростання суспільного виробництва товарів і послуг, що в свою чергу призводить до збільшення ВВП, і, як наслідок, економічного зростання країни.
Частка кредитів домогосподарствам у структурі загального банківського портфеля постійно збільшувалася — з 24,9 % у 2005 р. до 38,2 % у 2008 р[2].
Обсяги кредитів, наданих домогосподарствам зростали за  період з 2006 – 2010рр. випереджаючими темпами —  майже у 8  разів і склали на 01.01.2010 року 280,5 млрд. грн[2].
Наступник користувачем кредитів є підприємства. В ринкових умовах діяльність підприємств неможлива без періодичного використання кредитів. За браком власних оборотних коштів підприємства звертаються до кредитних установ.
Наприкінці 2009 рр. Національний банк ухвалив механізм стимулювання банківського кредитування підприємств і обмежив максимальну ставку за такими позиками, вона не мала перевищувати рівень облікової ставки плюс максимум п'ять процентних пунктів, тобто 15,25%[2].
Для підприємств кредитування є джерелом зростання позичкового капіталу і відповідно рентабельності. Є джерелом оновлення основних засобів  та розвитку підприэмсттва при ненаявності тимчасово вільних коштів.



З графічного зображення динаміки наданих кредитів, бачимо, що протягом 2009 року кількість кредитів різко зменшується. Це пов’язано з великим ризиком неповерненості кредитів, банкрутства підприємств, які користувалися кредитами і несприятливою економічною ситуацією в країні.
Рушієм економічного зростання України в 2012 горці буде розвиток промисловості, відновленням якої буде збільшення  інвестиційної активності підприємств, тому країні необхідно розробити систему надання кредитів підприємствам для розвитку економіки.
Висновки.  Кредитування відіграє дуже важливу роль в економіці країни, оскільки використовується на всіх рівнях економіки. Тому необхідним є його використання, особливо домогосподарствам ті підприємствам, т.як. це збільшує споживання, яке в свою чергу  як складова ВВП підвищує рівень економічного зростання країни.

Список використаних джерел:
1. Офіційний сайт Державного комітету статистики [Електронний ресурс]. –Режим доступу: // http//www.ukrstat.gov.ua/
2. Офіційний сайт Національного банку України [Електронний ресурс]. –Режим доступу: // http//www.bank.gov.ua/
3. Періодичне видання: Рікардо Джуччі, Роберт Кірхнер, Віталій Кравчук. «Криза кредитування в Україні: факти, причини та шляхи відновлення». - Інститут економічних досліджень та політичних консультацій. - Серія консультативних робіт. - Берлін/Київ. – 2010р.

e-mail: armeniangirl@list.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛОМ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
18.02.2012 12:22
ВДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВІ
16.02.2012 22:22
АПРОБАЦІЯ МЕТОДИКИ ОЦІНКИ КОНКУРЕНТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВ МАШИНОБУДУВАННЯ УКРАЇНИ
16.02.2012 19:45
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗЕРНОВОГО РИНКУ
15.02.2012 23:45
ГЕНДЕРНИЙ ТА РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ БЕЗРОБІТТЯ В УКРАЇНІ
15.02.2012 20:52
ШЛЯХИ ЗНИЖЕННЯ ВИТРАТ НА ПІДПРИЄМСТВАХ
14.01.2012 22:04
ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ПІДПРИЄМСТВА В СУЧАСНИХ УМОВАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ
13.02.2012 23:25
THE IMPACT OF ECONOMIC INDICATORS ON THE SAFETY OF HUMAN LIFE
07.02.2012 11:29
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
02.02.2012 12:43




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.252 сек. / Mysql: 1630 (0.197 сек.)