:: ECONOMY :: ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ :: ECONOMY :: ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ
:: ECONOMY :: ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ

 
31.01.2012 16:11
Автор: Сальникова Тетяна Валеріївна, аспірантка кафедри фінансів та державного управління Дніпропетровської державної фінансовоа академії
[Секція 5. Банківська справа. Фінанси, грошовий обіг та кредит;]
В Україні зараз гостро стоїть питання реконструкції житлового фонду та побудови нового доступного житла, а тому актуальним є дослідження методів фінансового забезпечення житлового будівництва. Метою роботи є дослідження теоретичних засад фінансування житлового будівництва та реконструкції. Виходячи з мети, необхідно вирішити ряд задач. Визначити, які питання вже досліджені та ким, які основні проблеми існують в галузі на даному етапі, яка роль держави в розвитку житлового будівництва та як можна вирішити проблеми.
Останнім часом досліджувались процеси фінансування житлового будівництва, забезпечення доступності та реконструкції житла. Фінансування житлового будівництва досліджували В.І.Кравченко, К.В.Паливода, Л.Радченко, І.Є.Семенча. Правові форми залучення коштів для інвестування будівництва розглянуто в роботах Л.Радченко. Досліджено основні державні програми житлового будівництва, підходи до державного регулювання та реформування містобудування в працях О.М.Непомнящого. Інноваційні схеми фінансування об’єктів житлового будівництва вивчав В.В.Пустошкін. Інститути інвестування будівництва досліджували І.О.Лукашова та О.С.Власова. Шляхи реконструкції житлового фонду досліджує І.М.Гаврилов.
Тема досі залишається не повністю розкритою в контексті взаємодії держави та приватного сектору, використання міжнародного досвіду, методи реконструкції житлового фонду. Актуальним залишається питання фінансового забезпечення будівництва та реконструкції житла, оскільки фінансування за рахунок бюджету проводиться в недостатніх обсягах.
В регіонах України велика частка житлового фонду потребує реконструкції, оскільки вже закінчився термін його експлуатації. Проте, згідно із статистичними даними, обсяги введеного в експлуатацію житла по Україні та в Дніпропетровській області до 2008 р. зростали, а вже у 2009 р. скоротились на 268 тис.м2 загальної площі в області та на 4096 тис.м2 по Україні. В 2010 році цей показник збільшився на 132,7 %. При цьому, у 2009 р. з введених в експлуатацію по Україні 6400 тис.м2 житла за рахунок коштів державного бюджету було введено лише 108 тис.м2. Станом на січень 2011 р. незавершеними залишаються 693 будівлі, що на 20 менше порівняно з 2010р.
Сучасний попит на житло в Україні не задовольняється існуючим ринком житла, що підтверджують дослідження В.О.Омельчука Порівняно з зарубіжними країнами, по забезпеченості населення житлом Україна має показник 31,1%, який на 56,94% зумовлений зміною чисельності населення, а на 43,06% - будівництвом нового житла. Існуюче ж житло доступне далеко не кожному громадянину через його вартість.
Необхідно покращувати фінансування житлового будівництва та реконструкції, використовуючи нові підходи до інвестування. Дослідники пропонують використовувати іпотечне кредитування для залучення коштів, створювати фонди фінансування будівництва, фонди операцій з нерухомістю, фондів, що фінансує держава. Основна різниця між ФФБ та ФОН полягає в тому, що метою ФОН є отримання доходу власниками його сертифікатів, а ФФБ – отримання у власність житлової площі, побудованої за власний рахунок.
Розроблено декілька державних програм по забезпеченню населення доступним житлом до 2017 р., які передбачають збудувати та придбати 265,8 тис. квартир за рахунок державного (26%), місцевих бюджетів (6%) та інших джерел (68%). Для реалізації поставлених завдань житлове будівництво потребує ефективної взаємодії влади та бізнесу.
Отже, дослідження в галузі фінансового забезпечення житлового будівництва залишаються актуальними. Для покращення ситуації необхідно разом із реалізацією державних програм, налагодженням законодавчої бази, ефективною роботою фондів фінансування будівництва, збільшити пропозицію житла. Цього можливо досягти шляхом залучення інвестицій в будівельний сектор, технологічним переоснащенням виробництва будівельних матеріалів для уникнення імпортозалежності, переоснащення будівельних організацій для зменшення матеріало- та трудомісткості будівництва.

Список використаної літератури:
1. Кравченко В.І., Паливода К.В. Фінансування будівництва житла:  новітні тенденції. – Ч.1.,Ч.2.– К.: вид. «КМА», 2006. – 131с./175с.;
2. Непомнящий О.М. Поштовх до будівництва доступного житла та механізми його реалізації в Україні //Будівництво України. – 2011. - №3 – с.16-21;
3. Омельчук В.О. Адекватність житлового будівництва в Україні суспільному попиту //Інвестиції: практика та досвід. – 2010. - №21– С.23-27;
4. Паливода К.В. Капітальні інвестиції (на прикладі житлового будівництва України) – К.: «Знання», 2009 р. – 711 с.;
5. Головне управління статистики у Дніпропетровській області. Електронний ресурс – режим доступу: [www.dneprstat.gov.ua/statinfo/ibd/ibd8.htm].


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ФІНАНСУВАННЯ РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧИХ ЗАХОДІВ В ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
31.01.2012 16:21
СТАБІЛІЗАЦІЙНИЙ ФОНД: ДОСВІД РОСІЇ ТА МОЖЛИВОСТІ УКРАЇНИ
16.02.2012 22:36
ОСОБЛИВОСТІ ТА СТРУКТУРА БОРГОВОГО МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВИ
16.02.2012 22:27




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.235 сек. / Mysql: 1630 (0.183 сек.)