:: ECONOMY :: РОЗВИТОК ВНУТРІШНЬОГО РИНКУ ТА ЗМІЦНЕННЯ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ КРАЇНИ :: ECONOMY :: РОЗВИТОК ВНУТРІШНЬОГО РИНКУ ТА ЗМІЦНЕННЯ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ КРАЇНИ
:: ECONOMY :: РОЗВИТОК ВНУТРІШНЬОГО РИНКУ ТА ЗМІЦНЕННЯ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ КРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

РОЗВИТОК ВНУТРІШНЬОГО РИНКУ ТА ЗМІЦНЕННЯ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ КРАЇНИ

 
25.01.2012 11:50
Автор: Орленко Яна Юріївна, кандидат економічних наук, доцент, докторант Академії муніципального управління
[Секція 2. Менеджмент. Маркетинг;]
Проблема продовольчого забезпечення одна із найдавніших, досить суттєвих і всезагальних проблем суспільства. В ній, як в ніякій іншій мають відображення  рівень розвитку продуктивних сил і соціального розвитку, досягнення науково-технічного прогресу і ступінь його використання, форми організації і функціонування економіки, прогресивних і регресивних суспільних відносин.
Нині, за умов докорінного реформування господарського механізму та перетворень, розпочатих у політичній і соціальній сферах, пріоритетними напрямами в Україні, що визначають проблему національної економічної безпеки, є послідовне проведення економічних реформ та досягнення економічного зростання, забезпечення продовольчої безпеки, стабільного розвитку виробництва та експорту продукції АПК.
Головним чинником стабільного розвитку виробництва та експорту продукції АПК України є випереджувальна реакція на динамічні процеси, що відбуваються на світовому ринку. В умовах, коли економіка України, починаючи з 2008 року, функціонує відповідно до норм і правил Світової організації торгівлі (СОТ), статусом пріоритетного розвитку виробництва, активізації експорту є динамічне нарощування виробництва конкурентоспроможної продукції, розширення зовнішніх ринків, подальший розвиток внутрішнього ринку та зміцнення продовольчої безпеки країни, що потребує необхідність пошуку та обґрунтування нового напряму основоположних факторів розвитку галузі. Ефективність розв'язання проблеми визначається поліпшенням показників-індикаторів - задоволення потреб населення в харчових про¬дуктах згідно з вимогами збалансованого раціону харчування, енергетична цінність якого забезпечується в країні на 60-70 % за рахунок картоплі, цукру, хлібобулочних і кондитерських виробів.
Отже, є нагальна потреба протистояти дестабілізації виробництва і зовнішньоекономічної діяльності встановленням конкретних співвідношень між виробництвом, експортом, імпортом, що є обов'язковою умовою при інтеграції національної економіки у СОТ.
Посилення взаємозалежності виробництва, експорту та імпорту продовольчих товарів змінює співвідношення між такими важелями регулювання цих процесів, як лібералізація і протекціонізм.
У другій половині XX ст., щоб збільшити виробництво зерна з 35,4 млн. т до 51 млн. т потрібно було 20 років (1970 - 1990); молока - від 12,5 до 20 млн. т - 15 років (1958—1973); м'яса - від 2,07 до 4,36 млн. т - 30 років (1960 - 1990). Ріст виробництва продукції сільського господарства в 60 - 90-х роках XX ст. відбувався в умовах жорсткої планової системи та концентрації матеріальних і фінансових ресурсів в органах державної влади, яка в централізованому порядку направляла величезні ресурси на розвиток сільськогосподарської галузі [1, c. 193]. В сучасних умовах уряд України не володіє такими можливостями ні щодо розмірів ресурсів, ні владних повноважень, а тому досягнення рівнів виробництва продукції сільського господарства, викладених у Державній цільовій програмі, розтягнеться на десятиліття.
Ставши членом СОТ, Україна в галузі сільського господарства зазнає втрат внаслідок реалізації угод, а низькорентабельні галузі можуть частково втратити ринки збуту в розвинутих країнах. Втрати та негативні наслідки можливі через скорочення виробництва та низьку конкурентоспроможність деяких видів продовольчих товарів. У 90-х роках XX ст. Україна понесла значні втрати через скорочення експорту товарів, зумовлене зниженням виробництва валової продукції у 2000 році порівняно з 1990 роком, у 2,3 рази, в т.ч. продукції сільського господарства - в 1,87 рази.

Список використаної літератури:
1. Шевченко О.О. Оцінка національного рівня продовольчого споживання // Міжнародний управлінський форум „Управління сьогодні та завтра” 15-16 травня, 2008 / Університетські наукові записки: Часопис Хмельницького університету управління та права. 2008. – № 3 (ІІ) спецвипуск. – Хмельницький, 2008. – С. 191-194.


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
МОДЕЛЮВАННЯ ФОРМУВАННЯ МАРКЕТИНГОВОЇ ТОВАРНОЇ ПОЛІТИКИ ХАРЧОВИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНСЬКОГО ПРИЧОРНОМОР'Я
31.01.2012 15:22
МОДЕЛЮВАННЯ В УПРАВЛІННІ У ГАЛУЗІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
25.01.2012 13:46
МОДЕРНІЗАЦІЯ І РЕКОНСТРУКЦІЯ ОСНОВНОГО ВИРОБНИЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВОГО СЕКТОРА УКРАЇНИ
25.01.2012 13:42
СУТНІСТЬ УПРАВЛІННЯ МАРКЕТИНГОВОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ ЯК СИСТЕМИ ЇХ ВЗАЄМОДІЇ НА ПРОДОВОЛЬЧОМУ РИНКУ
25.01.2012 13:34
МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ РЕГІОНАЛЬНОЮ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЮ СИСТЕМОЮ
25.01.2012 13:29
ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ РЕСУРСІВ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ ПІДПРИЄМСТВА
25.01.2012 13:21
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН НА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКУ ПРОДУКЦІЮ
25.01.2012 11:42
ЕФЕКТИВНІСТЬ СТВОРЕННЯ ЄДИНОЇ СИСТЕМИ РЕЄСТРАЦІЇ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ТА ОБ’ЄКТІВ НЕРУХОМОСТІ
25.01.2012 11:36
ПРОГНОЗУВАННЯ Й РЕГУЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ РОЗВИТКУ БУДІВЕЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ
25.01.2012 11:24
ЗАХОДИ УСУНЕННЯ ДИСПРОПОРЦІЙ МІЖ РИНКОМ ПРАЦІ І РИНКОМ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ
25.01.2012 11:14




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.259 сек. / Mysql: 1570 (0.198 сек.)