:: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ ТА НАПРЯМКИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ ПОЛІТИКИ УПРАВЛІННЯ ГРОШОВИМИ ПОТОКАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ :: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ ТА НАПРЯМКИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ ПОЛІТИКИ УПРАВЛІННЯ ГРОШОВИМИ ПОТОКАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ
:: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ ТА НАПРЯМКИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ ПОЛІТИКИ УПРАВЛІННЯ ГРОШОВИМИ ПОТОКАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПРОБЛЕМИ ТА НАПРЯМКИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ ПОЛІТИКИ УПРАВЛІННЯ ГРОШОВИМИ ПОТОКАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ

 
06.12.2011 20:24
Автор: Лисиця Віра Іванівна, старший викладач кафедри фінансів Сумського державного університету; Бойко Наталія Вікторівна, студентка факультету економіки та менеджменту Сумського державного університету
[Секція 5. Банківська справа. Фінанси, грошовий обіг та кредит;]
На сучасному етапі розвитку народногосподарського комплексу України виникає чимало соціально-економічних проблем, які вимагають запровадження нових і модернізації існуючих систем, методів прийомів та інших засобів управління, спрямованих на підвищення ефективності аналізу фінансового стану суб’єктів господарювання. Сьогодні успішна діяльність підприємств значною мірою залежить від якості управління грошовими потоками.
Теоретичні та практичні аспекти формування та оптимізації системи управління грошовими потоками на підприємстві вивчалися вітчизняними та зарубіжними науковцями. Значний внесок у дослідження цієї проблеми зробили українські вчені О. Терещенко, Л. Лігоненко, Г. Ситник, Г. Ковальчук, В. Галасюк, А. Гальчинкький. Варто відмітити дослідження російських авторів: В. Ковальова, І. Балабанова, І. Бланка, О. Стоянової. Вивченням питань визначення сутності грошових потоків та управління ними займалися такі відомі зарубіжні західні вчені, як Дж. К. Ван Хорн, Є. Брікхем, Е. Нікбахт, Г. Райс.
Проблеми в організації ефективного фінансування та грошового обороту на підприємстві можна умовно поділити на два рівні: зовнішні та внутрішні. Зовнішні проблеми виникають у зв’язку із загальною системою неплатежів, низьким рівнем виробництва та купівельною спроможністю, несприятливими умовами кредитування, недосконалістю податкової політики. Внутрішні проблеми, що впливають на грошовий оборот підприємства, пов’язані із високою часткою умовно-постійних витрат у собівартості продукції, енергетичними та трудовими затратами, "тінізацією" частини господарського обороту, відсутністю джерел довгострокового фінансування капіталовкладень, неефективністю фінансового менеджменту [2].
Враховуючи специфіку і складність вище перелічених проблем, з якими зіштовхнулися вітчизняні підприємства в процесі своєї діяльності розробка ефективної політики управління грошовими потоками стає досить вагомим інструментом для визначення загальної фінансової стратегії підприємства. Вона являє собою систему заходів, які забезпечують збалансованість необхідного обсягу грошових коштів і оптимізацію надходжень для підтримки його платоспроможності.
Пропонуємо розглянути наступні напрямки вдосконалення політики управління грошовими потоками, які є актуальними на сьогодні в умовах нестабільної фінансової діяльності суб’єктів господарювання [1].




Успішна реалізація запропонованих прийомів покращення системи управління грошовими потоками на підприємницькому рівні вимагає проведення відповідних заходів і на загальнодержавному рівні. Виділимо наступні на рисунку 2 [3].



Отже, на нашу думку, досягнення ефективної діяльності підприємства можливе лише за рахунок реалізації зваженої фінансової політики, спрямованої як на використання фінансових ресурсів, так і на збалансованість та синхронізацію в просторі і часі обсягів надходження та витрачання грошових коштів. Збалансування усіх видів грошових потоків на основі урахування зовнішніх та внутрішніх проблем  забезпечить підвищення ефективності управління грошовими засобами, результататами фінансової діяльності підприємств.

Список використаної літератури:
1. Кулявець Н.О., Лугівська О.П. Проблеми та напрями формування ефективної політики управління грошовими потоками підприємств споживчої кооперації України / Н.О. Кулявець, О.П. Лугівська // Науковий вісник Полтавського університету споживчої кооперації України. 2009. – № 1 (32). – С. 125-132.
2. Олійник О.О. Управління процесом оптимізації грошових потоків агропромислових підприємств / О.О. Олійник // Вісник Бердянського університету менеджменту і бізнесу. 2010. – № 3 (11). – С. 59-63.
3. Тимош І. Оптимізація грошових потоків у системі підприємницької діяльності / І. Тимош // Економічний аналіз.  – 2008. – № 3 (19). – С. 244-246.

e-mail: verunyafox@rambler.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ТЕОРЕТИЧНI ЗАСАДИ ФIНАНСОВОЇ ПОЛIТИКИ
29.11.2011 18:58
ПІДПРИЄМНИЦЬКИЙ РИЗИК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ТОВАРОВИРОБНИКА
26.11.2011 13:58
НАПРЯМКИ ОПТИМІЗАЦІЇ ГРОШОВОГО ОБІГУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
16.11.2011 17:42
ДОСЛІДЖЕННЯ ВИПУСКУ ТА ОБІГУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ В УКРАЇНІ ЗА 2008-2010 РОКИ
09.12.2011 11:14
ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ ОРГАНІЗОВАНИХ ФОРМ ЗАОЩАДЖЕНЬ ДОМОГОСПОДАРСТВ: ЗАСТОСУВАННЯ РЕЙТИНГОВОЇ ОЦІНКИ
07.12.2011 19:17
СУТНІСТЬ ТА ЕКОНОМІЧНИЙ ЗМІСТ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ У БАНКУ
07.12.2011 14:59
ОСНОВНІ ІНСТРУМЕНТИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ІНФЛЯЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
07.12.2011 13:05
АНАЛІЗ РИНКУ СТРАХУВАННЯ ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ АВТОВЛАСНИКІВ ЗА КОРДОНОМ «ЗЕЛЕНА КАРТКА»
07.12.2011 12:18
РОЛЬ ГРОШОВО-КРЕДИТНОЇ ПОЛІТИКИ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ
06.12.2011 22:30
ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ВИКОРИСТАННЯ ПЛАТІЖНИХ КАРТОК В УКРАЇНІ
06.12.2011 18:15




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.866 сек. / Mysql: 1570 (0.788 сек.)