:: ECONOMY :: ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ВИРОБНИЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА :: ECONOMY :: ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ВИРОБНИЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
:: ECONOMY :: ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ВИРОБНИЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ВИРОБНИЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА

 
04.12.2011 20:23
Автор: Новікова Марія Миколаївна, студентка Бердянського університету менеджменту і бізнесу
[Секція 1. Економіка та підприємництво; ]
Кабелевиробнича галузь є однією з важливих галузей народного господарства, її продукція користується постійним попитом, а вкладення в галузь окупаються. У сучасних макроекономічних умовах для швидкого реагування на зміну попиту, забезпечення конкурентоздатності продукції,  матеріального заохочення працівників,  для ефективного ведення господарства з метою отримання максимального прибутку особливого значення набуває проблема раціонального використання виробничого потенціалу.
Під виробничим потенціалом розуміють можливості підприємства із залучення та використання чинників виробництва для випуску максимально можливого обсягу продукції [1]. У кабельній промисловості – це максимальний обсяг виробництва стандартизованої  конкурентоспроможної продукції.
Сучасні теоретичні підходи до визначення поняття „потенціал”  неоднозначні. Існують три напрями уявлення про потенціал, які нині є предметом дискусії науковців В.М. Архангельського, С. Бєлова, В.П.  Мертенса, Т.О. Приймака та ін.  Виробничий потенціал підприємства складається з потенціалу основних фондів, оборотних фондів, технологічного і фінансового стану.
Оптимальна структура виробничого потенціалу забезпечує економне витрачання  всіх видів ресурсів, оскільки  можна з меншою їх кількістю задовольнити більшу кількість потреб, виробивши більше продукції. За даними ПрАТ «Азовкабель» (м. Бердянськ), у структурі виробничих витрат матеріальні витрати в 2010р. становили 70-72,5%, що визначає першочергову спрямованість досліджень матеріальних витрат як найбільшого за питомою вагою елемента собівартості й актуальність проблеми пошуку резервів їх зниження для ефективного ведення виробництва.
Структура основних фондів ПрАТ «Азовкабель» представлена у табл. 1.




Згідно з табл. 1 бачимо, що на кінець 2010 року сума основних засобів складала 122 650,80 тис.грн. У їх складі найбільшу частку на разі зайняли машини та обладнання – 7954 тис.грн. (50%), а найменшу – інструменти, прилади, інвентар – 1 тис.грн., що складає 0,006%.
Структура оборотних засобів представлена в таблиці 2.



Згідно з табл. 2 ми бачимо що найбільшу питому вагу має готова продукція, а також частка виробничих запасів має тенденцію до збільшення.
Фондовіддача показник, що характеризує ефективність використання основних засобів (табл. 3).



Бачимо, що зростання показника фондовіддачі свідчить про повне використання основних фондів. Фондоозброєність характеризує величину основних засобів на одного працівника.  За період з 2008р. до 2010р. фондоозброєність зросла в 1,6 рази.
Трудовий потенціал виробництва характеризується середньообліковою чисельністю працівників та витратами на оплату праці. Найбільш раціональною для   даного підприємства, на нашу думку, є відрядно-преміальна форма оплати праці працівників основного виробництва. Використання  потенціалу трудових ресурсів залежить від кадрової політики підприємства,  що є вираженням основних підходів менеджменту організації до використання кадрового потенціалу. Працівники з високим рівнем професіоналізму є визначальним чинником ефективності виробництва завдяки втіленню прогресивних знань [2].
Отже,  ефективність  використання виробничого потенціалу залежить від оптимального поєднання всіх його складових в єдину цілісну систему. Економне використання сировини за допомогою контролю виходу продукції, дотримання норм питомих витрат сировини та матеріалів, енергоносіїв та витрат трудових ресурсів, аналіз  чинників впливу кожної складової на фінансовий результат сприяє знаходженню внутрішніх резервів зниження витрат.

Список використаної літератури:
1. Краснокутська Н.С. Потенціал підприємства: формування та оцінка / Н.С. Краснокутська. – К.: ЦУЛ, 2005. – 352 с.
2. Економіка та організація виробничої діяльності підприємства [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://posibnyky.vstu.vinnica.ua/ekonomika/56.htm.

e-mail: mari-novi18@mail.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО РОЗРОБКИ СТРАТЕГІЇ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВАХ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ
30.11.2011 19:01
ПРОБЛЕМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ
09.12.2011 11:53
АНАЛІЗ НЕОБХІДНИХ ПОТРЕБ В СТВОРЕННІ СИСТЕМИ РОЗРАХУНКУ ЗАЛЕЖНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДРОЗДІЛІВ КОНКУРЕНТНОЇ РОЗВІДКИ ВІД ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
09.12.2011 01:09
ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ОЦІННИХ ПОКАЗНИКІВ СТРАТЕГІЇ УПРАВЛІННЯ ЕФЕКТИВНІСТЮ ІНЖЕНЕРНО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА
07.12.2011 12:50
ФІНАНСОВЕ ПЛАНУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ ЯК ЕКОНОМІЧНА КАТЕГОРІЯ
06.12.2011 14:40
ПУТИ ПОВЫШЕНИЯ ОБОРАЧИВАЕМОСТИ ОБОРОТНЫХ СРЕДСТВ ЗА СЧЕТ УСКОРЕНИЯ ВОЗМЕЩЕНИЯ НДС ПОСЛЕ ПРИНЯТИЯ НАЛОГОВОГО КОДЕКСА УКРАИНЫ
05.12.2011 10:51
УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА
04.12.2011 19:16
НОВІТНІ МЕТОДИ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ НА ПІДПРИЄМСТВІ
04.12.2011 19:03
ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ ВЛАСНИХ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ ПІДПРИЄМСТВА
04.12.2011 18:46
ЛОГІСТИКА В ТУРИЗМІ
03.12.2011 14:55




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.226 сек. / Mysql: 1599 (0.178 сек.)