:: ECONOMY :: АНАЛІЗ РЕКЛАМНИХ МОТИВІВ :: ECONOMY :: АНАЛІЗ РЕКЛАМНИХ МОТИВІВ
:: ECONOMY :: АНАЛІЗ РЕКЛАМНИХ МОТИВІВ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

АНАЛІЗ РЕКЛАМНИХ МОТИВІВ

 
04.12.2011 19:23
Автор: Головащенко Аліна Владиславівна, студентка Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ
[Секція 2. Менеджмент. Маркетинг;]
Ефективність впливу реклами на споживача визначається дією різних факторів, таких як: стилістика, дизайн, аудіосупровід тощо. Проте, одним з найвагоміших є рекламний мотив, який являє собою спонукання споживача до активності, пов’язане з намаганням задовольнити певні потреби, за рахунок придбання того чи іншого товару або послуги. Досить часто неправильно підібраний мотив при створенні рекламного звернення призводить до не розуміння споживача даної реклами, що в подальшому призводить до появи у споживача негативного ставлення як до продукції так і до фірми-виробника в цілому.  В такому випадку фірма не тільки знижує свої доходи, але втрачає досить вагомий сегмент своєї цільової аудиторії.
Тому метою даної статті є з’ясування мотивів, що спонукають споживачів до купівлі певних товарів.
Для проведення успішної рекламної кампанії необхідним є ретельне дослідження мотивації поведінки цільової аудиторії. Володіючи інформацією про мотиви, автори рекламного звернення можуть посилити інтенсивність позитивної мотивації та знизити дію настановлень, які перешкоджають купівлі продукту.
Серед безлічі мотивів, що використовуються у рекламі, найпоширеніші мотив страху, сексуальної привабливості та гумору.  Український медіа-простір насичений безліччю рекламних повідомлень у яких можна відшукати кожний із зазначених мотивів [1].
Відповідно до відомої цитати професора Тома Райхерта - „Для того, щоб реклама була успішною, достатньо показати в ній дітей, тварин або секс”[3]. Сучасні рекламні компанії та агенції, що працюють на українському ринку, доволі часто почали застосовувати мотив сексуальної привабливості. Який можна знайти в рекламі мало не всіх товарів – від жувальної гумки до автомобілів, від побутової техніки до відпочинку. Причина очевидна – реклама з сексуальним або еротичним підтекстом завжди привертає більше уваги і краще запам’ятовується. Сексуальна привабливість навіює споживачам думку про те, що придбаний ними товар зробить їх зовнішність більш привабливою для протилежної статі, чимось подібними до вродливих персонажів реклами.
Історики стверджують, що секс став використовуватися в рекламі з моменту її появи, а рекламодавці дуже швидко помітили її вплив на залучення уваги покупців і збільшення продажів. Найпершою рекламою з використанням сексуального мотиву можна вважати рекламу бренду "Pearl Tobacco" 1871 року, коли на пачці сигарет була відображена чарівна оголена дівчина [2].
Однак багато рекламних звернень, що створені на мотиві сексуальної привабливості, зазвичай лише привертають увагу. Експерти із психології реклами стверджують, що це часто відволікає увагу споживача від суті рекламного повідомлення.
Гумор - це частина побуту і культури будь-якого народу. Гумор допомагає розслабитися, заряджає енергією, відволікає від турбот і тривог.  Мотив гумору в рекламі містить прямий чи непрямий натяк на те, що даний товар дає більше задоволення й розваг, ніж пропозиції конкурентів. Використовувати гумор у рекламі дуже просто, так як він зачіпає практично будь-яку сторону життя. Проте, рекламні звернення побудовані на мотиві гумору швидко застарівають і починають викликати нудьгу й роздратування. Таку рекламу потрібно оновлювати, тому з’являються цілі серіали рекламних роликів. Яскравим прикладом на вітчизняному телебаченні є сім’я Петренків з їх вічною боротьбою з жиром на посуді у рекламі миючого засобу „Fairy”. Хоча раніше,  рекламний ролик даного продукту розповідав про два містечка Віларибе та Вілабадже, в яких після веселих святкувань проводились змагання по швидкому миттю посуду.
Останнім часом, елемент гумору почався застосовуватись і в соціальній рекламі. Так, нещодавно, на одному із популярних інтернет сайтів з’явилась реклама про сімейні пари курців котрі живуть щасливо і помирають в один день від раку легенів.   
У різних рекламних оголошеннях стали використовуватися страх або тривогу з приводу будь-якої загрози, тобто почуття, далекі від теплоти або гумору. Мотив страху навіює споживачеві думку про придбання того чи іншого товару з метою уникнення негативного досвіду чи небажаних наслідків.
Яскравим прикладом в даному випадку є реклама зубної пасти, яка стала останнім часом (після відповідних досліджень) будуватися на навіюванні споживачами відчуття занепокоєння. Одна з відомих фірм сильно досягла успіху, що прибігає в рекламі до пом'якшення відчуття провини споживачів за допомогою заяви, що пропонована паста хороша також для тих, хто не може чистити зуби після кожного прийому їжі.
Використовуючи мотиви страху, рекламодавець має бути впевнений у здатності цих мотивів привернути увагу аудиторії та викликати бажану реакцію.
Підсумовуючи вище наведену інформацію можна зробити висновок, що  завчасно правильно відібраний спонукальний мотив зможе не тільки привернути увагу споживача, але й залишить його з вами на довгий час.   Під час використання у рекламному повідомленні будь-якого із розглянутих у даній статті мотивів зажди необхідно ретельно враховувати соціальні і культурні особливості цільової аудиторії, та її вікову групу.

Список використаної літератури:
1.Циганкова Т.М.,Пілюшенко В.Л. Маркетинг 2-ге видання: підручник – К:Навчально-методичний центр «Консорціум», 2008.
2. www.pr-portal.com.ua
3. http://inspired.com.ua/advertising/sex-advert


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СИСТЕМА СТИМУЛЮВАННЯ МЕНЕДЖЕРІВ В ВЕРТИКАЛЬНО ІНТЕГРОВАНІЙ ФІРМІ
29.11.2011 13:43
РОЛЬ МАРКЕТИНГОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НА ПРОМИСЛОВОМУ РИНКУ
07.12.2011 21:40
ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
07.12.2011 20:39
ІННОВАЦІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В ПРОЦЕСІ ВПРОВАДЖЕННЯ ДИВЕРСИФІКАЦІЇ У ПІДПРИЄМСТВАХ
07.12.2011 20:23
УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ: ФОРМИ ВЛАДИ ТА ВПЛИВУ
07.12.2011 20:03
РЕІНЖИНІРИНГ ЯК ІНСТРУМЕНТ ІННОВАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВА
07.12.2011 19:30
СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА
07.12.2011 18:29
ВПЛИВ ЧИННИКІВ МАКРОСЕРЕДОВИЩА НА СФЕРУ ПОСЛУГ ГОСТИННОСТІ
07.12.2011 12:39
СУТНІСТЬ ТА ОСНОВНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ - ПЕРЕДУМОВИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ
07.12.2011 12:23
ОСОБЛИВОСТІ КЛАСИЧНОЇ РЕКЛАМИ МЕДИЧНИХ ЗАСОБІВ
06.12.2011 17:48




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.344 сек. / Mysql: 1570 (0.279 сек.)