:: ECONOMY :: ТЕОРЕТИЧНI ЗАСАДИ ФIНАНСОВОЇ ПОЛIТИКИ :: ECONOMY :: ТЕОРЕТИЧНI ЗАСАДИ ФIНАНСОВОЇ ПОЛIТИКИ
:: ECONOMY :: ТЕОРЕТИЧНI ЗАСАДИ ФIНАНСОВОЇ ПОЛIТИКИ
Неділя, 5 Січня 2025 6:40:56
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 19 17 год. 19 хв. 03 сек.



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
MyCounter - счётчик и статистика bigmir)net TOP 100
Українська рейтингова система

ТЕОРЕТИЧНI ЗАСАДИ ФIНАНСОВОЇ ПОЛIТИКИ

 
29.11.2011 18:58
Автор: Вiнник Тетяна Анатоліївна, аспiрант кафедри фiнансiв ДВНЗ «Київський нацiональний економiчний унiверситет iменi Вадима Гетьмана»
[Секція 5. Банківська справа. Фінанси, грошовий обіг та кредит;]
Питання актуальності фiнансової полiтики є беззаперечним для України. На сьогодні особливо невiдкладними є завдання втiлення в життя розумної, гнучкої, науково – обґрунтованої фiнансової полiтики з урахуванням кращого свiтового досвiду. Раціонально-правильна фінансова політика є фундаментом сталого економiчного зростання та забезпечення суспiльного добробуту, а також головною передумовою соцiально-економiчного розвитку держави. Фінансова політика українського уряду повинна враховувати конкретнi iсторичнi умови, якi склалися в Українi в перехiдний перiод, та свiтовий досвiд країн з розвинутою ринковою економiкою, а також основним її завданням має бути, перш за все, сприяння покращенню економiчного стану суспільства.
Метою дослідження є узагальнення та уточнення теоретичних пiдходiв до визначення фiнансової полiтики.
Фiнансовi вiдносини охоплюють усiх i кожного, i без фiнансiв не можливе функцiонування держави i дiяльностi юридичних та фiзичних осiб. Вплив фiнансiв на економiчний та соцiальний розвиток суспiльства та держави не можна побачити без дослiдження фiнансової полiтики. Тому, при вивченнi сутностi фiнансової полiтики ми звернули увагу на роботи та дослідження відомих українських та російських вчених таких як Алпатов Г.Е, Базулин Ю.В., Булатов А.С., Василик О.Д., Глущенко В.В., Кушнiр I.В., Лозовский Л.Ш., Льовочкiн С.В., Опарiн В.М., Райзенберг Б.А., Романенко О.Р., Соколова О.В., Стародубцев Е.Б., Федосова В.М., Чехунов В.Н.
Необхiдно зазначити, що поняття «фiнансова полiтика», на сьогоднiшнiй день, є глибоко дослiджене та розкрите як вiтчизняними, так i зарубiжними вченими. Незважаючи на це, данi погляди потребують аналiзу та знаходження вiдповiдностi сьогоднiшнiм нормам та потребам українського суспiльства.
Проаналiзувавши погляди авторiв на фiнансову полiтику, ми здiйснили їх узагальнення та вияснили, що одними авторами фiнансова полiтика ототожнюється як самостiйна сфера дiяльностi держави, iншими - вона асоцiюється як частина економiчної полiтики держави. Проте усi автори схожi у своїх висновках щодо сутності поняття фiнансової полiтики, ми ж вважаємо, що фiнансова полiтика повинна виокремлюватися як самостiйна складова дiяльностi держави, проте тiсно пов’язана з усiма сферами соцiально-економiчного управлiння. Можливо вона є частиною економiчної полiтики, проте ця пiдсистема економiчної полiтики повинна дiяти самостiйно, узгоджуючи свої досягнутi цiлi з результатами економiчно механiзму влади.
 Як результат аналізу, можна сказати, що фінансова політика являє собою сукупнiсть принципiв, форм органiзацiї i методiв використання фiнансiв, спрямованих на досягнення ефективностi в мобiлiзацiї, розподiлу використання фiнансових ресурсiв суспiльства з метою виконання державою її функцiй, поставлених цiлей та конкретних задач.
На нашу думку, поняття «фiнансова полiтика» обов’язково повинно полiтизуватися, оскiльки в розробленнi її приймають участь усi гiлки влади. Вони повиннi дiяти злагоджено, задовольняти потреби суспiльства, здiйснювати повноваження у межах своїх функцiй. Фiнансова полiтика повинна вiдповiдати усiм процесам суспiльного розвитку.
Найбiльш близько до наших мiркувань, фiнансову полiтику характеризує Опарiн В.М. як суб’єктивну сторону функцiонування фiнансiв. Фiнансова полiтика є переплетiнням широкої гами рiзноманiтних iнтересiв окремих полiтичних партiй i владних структур, центральних i мiсцевих органiв влади та управлiння, рiзних верств населення тощо. ЇЇ основу становить вибiр з безмежної кiлькостi варiантiв органiзацiї фiнансових вiдносин i фiнансової дiяльностi одного, що є найбiльш прийнятним для даної країни у даний час.
Цiлi фiнансової полiтики випливають iз потреб економiчного розвитку i досягнення високого рiвня iндивiдуального i суспiльного добробуту. На нашу думку, саме акуратна, ретельно-виважена фiнансова полiтика, яка повинна знаходити компромiси з усiма верствами населення, та яка зобов’язана бути спрямована на пiдвищення iндивiдуального та суспiльного добробуту найбiльш прийнятна для України.
Метою фiнансової полiтики має бути забезпечення стабiльного поступового розвитку економiки країни та господарюючих суб’єктiв на основi використання фiнансових вiдносин та фiнансового потенцiалу (для досягнення фiнансової стiйкостi та фiнансової незалежностi). Як зазначають науковцi, цiль фiнансової полiтики проявляється у виконаннi конкретних стратегiчних задач i рiшень тактичних питань використання функцiонального призначення фiнансiв.
Пiдбиваючи пiдсумок, зазначимо, що фiнансова полiтика сприяє пiдвищенню економiчного потенцiалу країни, розвитку економiки, стимулюванню росту ефективностi виробництва та рацiональному використанню фiнансових ресурсiв. Фiнансова полiтика дозволяє поєднати воєдино можливостi управлiння (регулювання з боку держави), що притаманно фiнансам, з конкретними формами i методами органiзацiї органiв управлiння фiнансової системи.

Список використаної літератури:
1. Василик О.Д. Теорiя фiнансiв: Пiдручник. — К.: НIОС — 2000. — 416 с.
2. Глущенко В.В., Чехунов В.Н. Фiнанси / В.В. Глущенко, В.Н. Чехунов:учеб.пос. – Х.: УВД, 2000.
3. Кушнiр I.В. Фiнанси / Кушнiр I.В.: мультимедiйний курс.
4. Опарiн В.М. Фiнанси (Загальна теорiя): Навч. посiбник. – 2-ге вид., доп. i перероб. – К.:КНЕУ, 2001. – 240 с.
5. Романенко О.Р. Фiнанси: Навч.-метод. посiб. для самост. вивч. дисциплiни. — 2-ге вид., перероб. i доп. / О. Р. Романенко, С. Я. Огородник, М. С. Зязюн, А. А. Славкова. — К.: КНЕУ, 2003. — 387 с.

e-mail: tvinnyk@gmail.com

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПІДПРИЄМНИЦЬКИЙ РИЗИК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ТОВАРОВИРОБНИКА
26.11.2011 13:58
НАПРЯМКИ ОПТИМІЗАЦІЇ ГРОШОВОГО ОБІГУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
16.11.2011 17:42
ДОСЛІДЖЕННЯ ВИПУСКУ ТА ОБІГУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ В УКРАЇНІ ЗА 2008-2010 РОКИ
09.12.2011 11:14
ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ ОРГАНІЗОВАНИХ ФОРМ ЗАОЩАДЖЕНЬ ДОМОГОСПОДАРСТВ: ЗАСТОСУВАННЯ РЕЙТИНГОВОЇ ОЦІНКИ
07.12.2011 19:17
СУТНІСТЬ ТА ЕКОНОМІЧНИЙ ЗМІСТ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ У БАНКУ
07.12.2011 14:59
ОСНОВНІ ІНСТРУМЕНТИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ІНФЛЯЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
07.12.2011 13:05
АНАЛІЗ РИНКУ СТРАХУВАННЯ ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ АВТОВЛАСНИКІВ ЗА КОРДОНОМ «ЗЕЛЕНА КАРТКА»
07.12.2011 12:18
РОЛЬ ГРОШОВО-КРЕДИТНОЇ ПОЛІТИКИ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ
06.12.2011 22:30
ПРОБЛЕМИ ТА НАПРЯМКИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ ПОЛІТИКИ УПРАВЛІННЯ ГРОШОВИМИ ПОТОКАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ
06.12.2011 20:24
ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ВИКОРИСТАННЯ ПЛАТІЖНИХ КАРТОК В УКРАЇНІ
06.12.2011 18:15




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.236 сек. / Mysql: 1599 (0.185 сек.)