:: ECONOMY :: ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОЦІНЮВАННЯ НАСЛІДКІВ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЄВРО ДЛЯ СВІТОВОЇ ВАЛЮТНОЇ СИСТЕМИ :: ECONOMY :: ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОЦІНЮВАННЯ НАСЛІДКІВ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЄВРО ДЛЯ СВІТОВОЇ ВАЛЮТНОЇ СИСТЕМИ
:: ECONOMY :: ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОЦІНЮВАННЯ НАСЛІДКІВ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЄВРО ДЛЯ СВІТОВОЇ ВАЛЮТНОЇ СИСТЕМИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОЦІНЮВАННЯ НАСЛІДКІВ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЄВРО ДЛЯ СВІТОВОЇ ВАЛЮТНОЇ СИСТЕМИ

 
21.11.2011 12:17
Автор: Булкот Оксана Вікторівна, кандидат економічних наук, асистент кафедри міжнародної економіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка
[Секція 8. Світова економіка та міжнародні відносини;]
Введення євро в безготівковий обіг 1 січня 1999 р. ознаменувало завершальний етап створення валютного союзу в межах ЄС і разом з тим зумовило появу якісно нової системи валютних відносин: 11 економічно розвинутих європейських країн (а на сьогодні 17) відмовилось від своїх національних валют на користь єдиної регіональної. Ці події започаткували новий виток еволюційного розвитку не тільки самої світової валютної системи, а і системи побудови та організації валютних відносин у глобальній економіці.
З огляду на зазначене, постає необхідність не тільки аналізу наслідків  запровадження євро для світової валютної системи, а й розроблення теоретичних підходів до прикладного застосування такого аналізу в реальній практиці регулювання валютних відносин.
Отже, очевидно, що наслідки запровадження євро слід розглядати в двох вимірах – регіональному (зона євро та регіон ЄС в цілому) і світовому, тобто з погляду міжнародної (глобальної) ролі євро. Нами виділено та проаналізовано наслідки впливу введення євро на двох рівнях – регіональному та міжнародному і наведено їх в узагальненому вигляді на рис. 1.
Регіональні наслідки введення євро, на нашу думку, доцільно поділити на дві групи. До першої з них можна зарахувати зміни економічного середовища, в якому діють компанії. У зв’язку з цим слід насамперед зазначити, що з появою єдиної валюти компанії мають справу лише з одним видом валютного ризику, тоді як раніше таких ризиків було кілька [5, 6]: Ця нова ситуація має низку конкретних наслідків. По-перше, мінімізація валютних ризиків і витрат, пов’язаних з валютними операціями. Проте заради об’єктивності слід зазначити, що із уведенням євро банки втратили доходи від конвертації валют. Та з іншого боку, вони дістали можливість надати клієнтам більший вибір фінансових продуктів у своїх відділеннях у країнах – членах Єврозони. До того ж централізація банківської системи дає можливість стабілізувати процентні ставки.




По-друге, підвищення стабільності виробничо-комерційної діяльності компаній внаслідок зменшення трансакційних витрат. А це, своєю чергою, допомагає уникнути неефективного розподілу ресурсів та активізувати економічне зростання, а також дає можливість зіставлення цін у різних країнах Європи, що підвищує прозорість процесу ціноутворення. По-третє, скорочення витрат, пов’язаних із запозиченнями та фінансовими операціями, що не лише сприяє розширенню і поглибленню ринків капіталу в Європі, а й зменшує витрати на його залучення [4]. Другу групу наслідків запровадження євро на регіональному рівні можемо назвати інституційними, оскільки поява нової валюти означає глибокі зміни в макроекономічній політиці. Ці зміни полягають в тому, що національні повноваження щодо монетарної політики та політики валютного курсу передаються створеній Євросистемі, тим часом як повноваження фіскальної політики належать державі [6].
Міжнародні наслідки функціонування євро слід аналізувати з погляду визначення місця, яке посіла ця валюта у світовому господарстві. Історія валютних відносин свідчить про те, що між міжнародним значенням валюти, величиною ВВП та зовнішньої торгівлі країни, до якої ця валюта належить, є прямий зв’язок [2, 3]. Тому, визначаючи місце євро у світовому господарстві необхідно аналізувати ступінь відповідності останньої названим показникам. А як відомо, статус міжнародної валюти визначається домінуванням її частки в глобальній економіці при виконанні таких міжнародних функцій [1]: валюти прив’язки або „якоря”; резервної валюти центральних банків; валюти розрахунків; валюти міжнародних депозитів та інвестицій.
Оцінювання євро згідно запропонованої методики дасть змогу визначити міжнародні ефекти запровадження валюти для світової валютної системи, глобального фінансового ринку, резервної політики країн, міжнародної торгівлі, міжнародного інвестування.

Список використаної літератури:
1. Міжнародні фінанси : підручник / [ О. І. Рогач, А. С. Філіпенко, Т. С. Шемет та ін. ] ; за ред. О. І. Рогача. – К. : Либідь, 2003. – 784 с.
2. Chinn M. The Euro May Over the Next 15 Years Surpass the Dollar as Leading International Currency. / M. Chinn, J. Frankel. // NBER Working Paper. – 2008. – № 13909.
3. Eichengreen B. The International Monetary System in the Last and Next 20 Years. / B. Eichengreen, R. Razo-Garcia. // Economic Policy. – 2006. – № 21.
4. Pisani-Ferry J. The Euro at Ten : The Next Global Currency? / J. Pisani-Ferry, A. S. Posen. – Washington : Peterson Institute for International Economics, 2009. – 252 p.
5. Posen A. S. The Euro at Five : Ready for a Global Role? / A. S. Posen. – Washington : Peterson Institute for International Economics, 2005
6. Review of the International Role of the Euro [Електронний ресурс]. – Frankfurt : ECB, 2007. – Режим доступу : www.ecb.int/pub/ 

e-mail: oksanam@yandex.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
EMERGING GLOBAL FINANCIAL CENTERS IN TERMS OF COMPETITIVENESS
24.11.2011 13:57
ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕОРІЇ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В КОНТЕКСТІ СВІТОВОГО РОЗВИТКУ
07.12.2011 19:00
СТРАТЕГІЧНЕ ПРОСУВАННЯ ПРОДУКЦІЇ АЕРОКОСМІЧНОЇ ГАЛУЗІ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ НА РИНКИ ПІВНІЧНО-СХІДНОЇ АЗІЇ
05.12.2011 21:46
СТРУКТУРНИЙ РОЗВИТОК НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ ПОГЛИБЛЕННЯ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
03.12.2011 12:08




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.285 сек. / Mysql: 1570 (0.224 сек.)